Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Zástupci Kraje Vysočina se zúčastnili konference ITAPA 2011

ITAPA
Zástupci Kraje Vysočina se zúčastnili desátého ročníku mezinárodní konference ITAPA, která se konala 25. a 26. října 2011 v Bratislavě. Účastníci z Kraje Vysočina zde mimo jiné propagovali projekt CEMSDI.
 

 
 

Zástupci Kraje Vysočina se zúčastnili desátého ročníku mezinárodní konference ITAPA (www.itapa.sk), která je nejvýznamnější akcí k problematice informatiky ve veřejné správě na Slovensku. Konference se konala 25. a 26. října 2011 v Bratislavě. Účastníci z Kraje Vysočina zde mimo jiné prezentovali zapojení kraje do mezinárodní spolupráce, propagovali projekt CEMSDI a rozdali několik desítek letáků k projektu.

Hlavními tématy konference byly nové trendy v eGovernmentu, informační bezpečnost, cloud computing, tranasparentnost,eHealth, využití strukturálních fondů EU nebo také informace o podpoře vědy a výzkumu v rámci Evropské Komise. V rámci tohoto bloku byl také prezentován příspěvek zástupce Kraje Vysočina, pana Jaroslava Šolce, Digitální agenda a inovace v územních samosprávách s podporou komunitárních programů – příklad projektu CEMSDI.  Příspěvek se podle autora zamýšlí nad tím, že na využití ICT k podpoře modernizace veřejné správy v krajích, městech a obcích lze nahlížet v různé šíři záběru. Je nutná součinnost se státem, podpora úředních agend, ale také všech dalších samosprávných čiností včetně péče o území, správy majetku, komunálních a sociálních služeb, vzdělávání aj. Důležitá je také komunikace s občany, jejich zapojování do veřejného života, zajišťování dostupnosti elektronických služeb a rozvoj dovedností k jejich využívání všemi občany. Příklad projektu CEMSDI (Civil-servant Empowerment for Multi Media Service Delivery ICT-enabled) ukazuje, že lze spolupracovat napříč Evropou a využít podporu z komunitárních programů i při vzdělávání pracovníků veřejné správy pro lepší fungování v informační společnosti.

Prezentaci je možné si stáhnout zde.

 
 
Zodpovídá: Bc. Lucie Časarová
Vytvořeno / změněno: 27.10.2011 / 27.10.2011

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > CEMSDI
Počet návštěv: 21165
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek