Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Zateplení budovy SŠ PTA Jihlava

Zateplení budovy SŠ PTA Jihlava
Od června letošního roku probíhá na Střední škole průmyslové, technické a automobilní Jihlava výuka ve třech zrenovovaných objektech dílen. Kraj Vysočina získal na jejich zateplení podporu z finančních prostředků EU. Kraj Vysočina aktivně vyhledává možnost realizace projektů na snížení energetické náročnosti budov ve vlastnictví kraje. Jedním z takových projektů je i realizace energeticky úsporných opatření na třech objektech dílen Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava, kde probíhá praktická výuka žáků. Na těchto objektech došlo od července 2017 mimo jiné k výměně okenních a dveřních výplní a zateplení obvodových plášťů a střech.
 

 
 

Díky těmto opatřením došlo ke snížení spotřeby energie a snížení emisí skleníkových plynů, což přispěje ke zlepšení životního prostředí v Jihlavě. Zároveň se celkově zlepšily podmínky a prostředí, v němž se studenti věnují technickému vzdělávání, které Kraj Vysočina dlouhodobě podporuje,‘ uvedl náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, územního plánu a stavebního řádu Pavel Pacal.

Snižování množství energie potřebné k vytápění stávajících budov je důležitou složkou energického hospodářství, proto je toto téma také obsaženo v jedné z klíčových oblastí nově zpracované Územní energetické koncepce Kraje Vysočina, kterou letos schválilo zastupitelstvo na svém červnovém zasedání.

Na projekt s názvem „Úspory energií – SŠ PTA Jihlava“ získal Kraj Vysočina více jak 5 milionů Kč.


Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.


zateplení

zateplení


logo

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.7.2018 / 17.7.2018

Počet návštěv: 5495
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek