Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kulturní a přírodní dědictví Kraje Vysočina
Na konferenci zazněly také příspěvky mapující pokrok při implementaci metody BIM na projektech dopravní infrastruktury na národní úrovni, a to jak z české (zástupci Státního fondu dopravní infrastruktury, Ředitelství silnic a dálnic ČR), tak z rakouské strany (ASFiNAG).
„Hlavním cílem projektu EDUBIM II je plnohodnotně využít společné datové prostředí v kombinaci s elektronickým stavebním deníkem. Digitalizace procesů už byla pilotně testována v rámci stavby III/4026 Opatov – průtah,“ připomněl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy a silničního hospodářství Miroslav Houška. Dalším pilotním projektem, na kterém si Kraj Vysočina postupně vyzkouší kompletní proces digitalizace v přípravě silniční stavby, je akce II/353 D1 - Rytířsko - Jamné, 1. stavba (obchvat Rytířska), kde nyní probíhá intenzivní projekční příprava. Také Ředitelství silnic a dálnic ČR v rámci pilotních projektů finišuje s projektováním modernizace nebo výstavby důležitých silničních komunikací v metodě BIM, jejichž realizace přijde na řadu v nejbližších letech. Namátkou lze zmínit D35 Opatovec – Staré Město, na Vysočině např. I/37 Žďár nad Sázavou, Jihlavská – Brněnská.
Projekt EDUBIM II je z 85 % spolufinancován z prostředků Fondu malých projektů, který je součástí operačního programu Interreg V-A Rakousko – Česká republika 2014–2020.
BIM (Building Information Management) = správa informací o stavbě
CDE (Common Data Environment) = společné datové prostředí
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se