Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Zelená stuha České republiky 2018: obec Číměř z Vysočiny obsadila druhé místo

Vítězem a držitelem Zelené stuhy České republiky 2018 se stala obec Ostopovice v Jihomoravském kraji. Ocenění získala za příkladný, plánovitý a velkorysý přístup k vytváření veřejného prostoru, vysoký standard péče o zeleň a životní prostředí a ochranu a rozvíjení přírodních i kulturních hodnot krajiny. Na druhém místě se umístila obec Číměř v Kraji Vysočina a na třetím místě obec Blatno v Ústeckém kraji. Obce oceněné Zelenou stuhou v krajských kolech soutěže Vesnice roku 2018 mohou v souvislosti s oceněním čerpat dotaci až do výše 500 000 korun, vítězná obec až 1 000 000 korun.
 

 
 

Zelená stuha pro Vesnice roku

Zelená stuha se hodnotí a uděluje jako jedno z ocenění v rámci soutěže Vesnice roku. Zelená stuha ČR se volí ze 13 obcí, které zvítězily v krajských kolech soutěže. Garantem a podporovatelem soutěže Vesnice roku je Ministerstvo životního prostředí, organizaci celostátní soutěže s podporou ministerstva zajišťuje Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu.

Smyslem Zelené stuhy je ocenit dobrou praxi obcí v oblasti péče o zeleň v obci, životní prostředí a krajinu a motivovat další obce k jejich následování. Oceňována je soustavná činnost zahrnující dlouhodobé plánování záměrů, kvalitní přípravu a realizaci projektů k ochraně, obnově a rozvíjení ekologických hodnot krajiny, jakož i zakládání a obnovu funkčních ploch zeleně a udržitelnou péči o zeleň i krajinu. Hodnocena je také osvěta, výchova a vzdělávání dětí i dospělých a zapojení veřejnosti do aktivit v této oblasti.

 

1. místo

obec Ostopovice

Jihomoravský kraj

2. místo

obec Číměř

Kraj Vysočina

3. místo

obec Blatno

Ústecký kraj

čestné uznání

městys Borotín

Jihočeský kraj

čestné uznání

obec Hodslavice

Jihomoravský kraj

čestné uznání

obec Malé Svatoňovice

Královéhradecký kraj

čestné uznání

obec Písečná

Karlovarský kraj

čestné uznání

obec Sadov

Karlovarský kraj

čestné uznání

obec Tlučná

Plzeňský kraji

čestné uznání

obec Velehrad

Zlínský kraj

 

 V Olomouckém, Libereckém ani Středočeském kraji nebyla letos Zelená stuha udělena.


  • zpráva převzata od Ministerstva životního prostředí
  • Luděk Hrůza, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.10.2018 / 15.10.2018

Počet návštěv: 1613
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek