Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina > Zdravotnictví v Kraji Vysočina > Strategie zdravotnictví

Přeskočit nabídku

Zimní olympiáda dětí a mládeže: Vysočina vybojovala první medaile

logo
Liberecký kraj od neděle 31. ledna 2010 hostí téměř tisícovku mladých sportovce z celé republiky na hrách IV. zimní olympiády pro děti a mládež. Své zastoupení zde má i kraj Vysočina. Výprava našeho kraje čítá 76 účastníků, z toho 60 sportovců a 16 trenérů. Po prvním sportovním dni má Vysočina na svém kontě první cenné kovy.

Výpravu kraje Vysočina přivedla na stadion olympionička Dagmar Hromádková (Schvubová), která získala stříbrnou medaili v lyžování ve štafetě 4x5 km. Závěr oficiální části ceremoniálu patřil zažehnutí olympijského ohně a české státní hymně. Samotného zahájení se zúčastnilo také vedení kraje Vysočina a krajského úřadu v čele s hejtmanem kraje Jiřím Běhounkem.

Již před samotným zahájením získala Vysočina první medaili a cenné body do soutěže hodnocení krajů. V korespondenční výtvarné soutěži vybrala porota obrázek Simony Adamové na 5. místo a první medaili – stříbrnou získal obrázek od Anety Málkové.

První disciplínou, která se na olympiádě „rozběhla“ bylo alpské lyžování – obří slalom. Výtečnou a očekávanou formu potvrdila v kategorii starších žaček Veronika Čamková, která na svahu vybojovala stříbrnou příčku a ve stejné kategorii výsledek doplnila Karolína Bednářová osmým místem.

V pondělí odstartovaly divácky atraktivní skoky na lyžích a především starší žáci předváděli na můstku K-70 obdivuhodné výkony. Dva nejdelší skoky v celé soutěži (72 a 73 metrů) předvedl Viktor Poláček z kraje Vysočina a vybojoval tak pro sebe i pro svůj kraj první zlatou medaili.

První soutěžní den mohli sledovat diváci i soutěže na ledě. V krasobruslení se po krátkém programu umístila na 4. místě Adéla Vlasáková a v úterý bude bojovat o konečné umístění se svou volnou sestavou. Rovněž hokejisté z Vysočiny vstoupili do svého turnaje. Po prvním dni mají na svém kontě prohru s týmem Zlínského kraje (1:2) a vítězství nad týmem z Prahy (2:1).

Druhý soutěžní den vstoupí dnes do hry o olympijské medaile i biatlonisté a klasičtí lyžaři a i v těchto sportech má Vysočina svá želízka v ohni.

Všem regionálním sportovcům držíme palce a na dálku fandíme.