Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Živnostníkem roku 2008 na Vysočině je farmář

firma roku
Živnostníkem roku v kraji Vysočina se včera stal soukromý farmář. František Němec, který farmaří se svou rodinou v Netíně na Jihlavsku, je příkladem úspěšného podnikatele v zemědělství. Ve své minimlékárně vyrábí jogurty, tvarohy i sýry, kromě toho nabízí také služby jako lisování sena či prohrnování silnic v zimě. Vítěze krajského kola soutěže Makro Živnostník roku, kterou už třetím rokem vyhlašují Hospodářské noviny, znají na Vysočině kromě milovníků mléčných výrobků i děti. František Němec totiž na své farmě pořádá i velké množství akcí pro základní školy.
 

 
 

Při té poslední například třídy vyráběly plakát propagující pití mléka. Cenou pro vítěze byl pobyt na Němcově farmě. »Originalita a nápaditost hodnocených živnostníků na Vysočině je naprosto ohromující. První čtveřice byla tak dobrá, že každý z nich mohl být vítězem. Rozhodnutí poroty proto bylo obzvlášť těžké,« svěřil se předseda dozorčí rady Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Ivo Běhan.


Na druhém místě soutěže skončil další originální podnikatel – výrobce čokoládových bonbonů František Hlava. Svého vítěze má i soutěž Vodafone Firma roku. Její porotu nejvíce zaujala společnost Stormware, která vyvíjí ekonomické a informační systémy. Do jejího portfolia patří například známý účetní systém Pohoda.


Letos poprvé byla zavedena nová kategorie soutěže Byznys Rebel. V ní zvítězil Dušan Tripal s ekologicky úspornou výrobou proložek a fixačních střiží.

  • Roman Šitner,  převzato z Hospodářských novin
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.9.2008 / 18.9.2008

Počet návštěv: 30239
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek