Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Odpady Vysočiny


 

Přehled dokumentů

  • Lidé dostali od Asekolu tablety a další ceny za staré harampádí [PDF, 104 kB] (27.3.2013)
    Výsledky zpětného odběru vysloužilých elektrozařízení v Kraji Vysočina za rok 2012

    Skončila velká sběrová soutěž Sbírej a vyhraj!, která si kladla za cíl zvýšit povědomí občanů o třídění elektra. V každém kraji odměnila společnosti ASEKOL, pořadatel soutěže, jednoho šťastlivce tabletem Samsung a další čtyři výherce hodnotnými cenami. Díky téměř 3 000 účastníků soutěže se vybralo celkem 14 555 kusů starých spotřebičů. Nejvíce se snažili občané Moravskoslezského a Ústeckého kraje. Za odměnu ASEKOL rozdal 14 tabletů a 56 dalších cen v celkové hodnotě více než 250 tisíc.

    Složka dokumentů: Třídění a recyklace

     
  • Jdeme příkladem – předcházíme odpadům (20.2.2013)
    kontejnery

    Prostřednictvím stejnojmenného grantového programu Fondu Vysočiny nabízí kraj obcím a zřizovaným organizacím samospráv spolufinancování jejich projektů zaměřených na předcházení vzniku odpadů, využívání materiálů šetrných k životnímu prostředí a správnému třídění odpadů. "Environmentální osvěta podporuje aktivní účast obyvatel na třídění i předcházení vzniku odpadů. Významně ovlivňuje osobní návyky a preference občanů. Při realizaci Integrovaného systému nakládání s odpady v Kraji Vysočina a při plnění cílů krajského Plánu odpadového hospodářství má nezastupitelnou roli,“ říká o zaměření grantového programu krajský radní pro životní prostředí Zdeněk Chlád.

    Složka dokumentů: Tiskové zprávy - únor 2013

     
  • Vyhlášení výsledků soutěže „MY TŘÍDÍME NEJLÉPE 2012“ (29.11.2012)
    kontejnery

    Aktivní účast v systému odděleného sběru využitelných složek komunálního odpadu obcí zapojených do systémů Ekokom, Asekol a Elektrowin zhodnotil další ročník soutěže pod taktovkou Agentury Dobrý den z Pelhřimova. Soutěž ověřila, jak je využívána sběrná síť obcí, zda se sběrné nádoby nevyvážejí poloprázdné nebo zda přeplněnost sběrných nádob nevyžaduje změnit intenzitu svozu či počet nebo objem nádob.

    Složka dokumentů: Tiskové zprávy - listopad 2012

     
  • Jihlavané chtějí třídit a nechtějí skládkovat (9.10.2012)
    Třídění odpadů

    Jak potvrdil nedávný průzkum postojů občanů Jihlavy k výstavbě ZEVO. Občané Jihlavy zastávají názor, že energetické využívání odpadu - výroba elektřiny a tepla z odpadů, je k životnímu prostředí spíše šetrné, za šetrnější však považují třídění odpadu a jeho recyklaci, používání menšího množství obalů a zavedení vratných obalů a jejich výkup. Postoje občanů krajského města korespondují se záměrem vytvoření uceleného systému řešení nakládání s komunálními odpady s názvem Integrovaný systém nakládání s odpady v Kraji Vysočina – ISNOV, jehož nedílnou součástí je i vybudování ZEVO. Současně vyplynulo, že občané mají zájem o další informace o způsobech nakládání s odpady.

    Složka dokumentů: Tiskové zprávy - říjen 2012

     
  • Spolupráce Kraje Vysočina a ELEKTROWINu přinesla své ovoce (8.10.2012)
    Rok spolupráce kraje Vysočina a společnosti ELEKTROWIN

    Obyvatelé Kraje Vysočina umí třídit elektroodpad! V minulém roce to dokázali v rámci dohody o spolupráci Kraje Vysočina s kolektivním systémem ELEKTROWIN na realizaci projektu Intenzifikace zpětného odběru elektrozařízení a odděleného sběru elektroodpadu. Společnými silami se jim podařilo odevzdat k recyklaci téměř 1060 tun vysloužilých elektrospotřebičů. Tím ušetřily až 6,4 MWh elektřiny.

    Složka dokumentů: Třídění a recyklace

     
  • Postoje obyvatel Jihlavy k výstavbě ZEVO. [PDF, 2,6 MB] (2.10.2012)
    graf

    V II. pololetí roku 2012 zpracovala firma MARKENT s.r.o. podrobný výzkum veřejného mínění obyvatel Statutárního města Jihlavy se zaměřením na analýzu veřejného mínění k problematice Integrovaného systému nakládání s odpady v Kraji Vysočina se zvláštním zřetelem k ZEVO.
    Výsledky výzkumu, komentované zpracovatelem, jsou k dispozici v této prezentaci.

    Složka dokumentů: Dokumentace k projektu ISNOV

     
  • Náměšť nad Oslavou hostí odborníky na bioodpady (20.9.2012)
    Grantový program Fondu Vysočiny „Bioodpady 2011“

    Příklady dobré praxe, návrhy systémů snížení produkce a zpracování bioodpadu v návaznosti na místní podmínky, prevence vzniku biologicky rozložitelných odpadů, to jsou jen některá ze široké nabídky témat, která v těchto dnech diskutují odborníci z Česka na konferenci Biologicky rozložitelné odpady, která se koná už po osmé v Náměšti nad Oslavou. Pozvání na konferenci přijal i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který se dnes zúčastnil odborných přednášek a následné diskuse o udržitelném nakládání s bioodpady.

    Složka dokumentů: Tiskové zprávy - září 2012

     
  • Modelová studie vlivu ZEVO na kvalitu ovzduší v Jihlavě byla zveřejněna! (1.6.2012)
    spalovna

    Variantní řešení umístění energetického zdroje ZEVO Jihlava pomocí výpočtu do zadaných lokalit v území města Jihlavy je název modelové vstupní studie, která řeší vliv potenciálního zařízení k energetickému využití odpadů (na příkladu spalovny firmy SAKO Brno) na stávající znečištění ovzduší v Jihlavě v lokalitách podle dokumentace ISNOV: Pístov- psinec; U vysílačky; Překladiště-Pávov; Průmyslová zóna- Bedřichov.
    Kompletní znění studie, kterou zpracoval ČHMÚ, pobočka Brno je zveřejněno na portále Odpady Vysočiny - Dokumentace k projektu ISNOV.

    Složka dokumentů: Oběhové hospodářství

     
  • Variantní řešení umístění energetického zdroje ZEVO Jihlava pomocí výpočtu do zadaných lokalit v území města Jihlavy [PDF, 12 MB] (1.6.2012)
    spalovna

    Studie řeší posouzení vhodnosti umístění energetické jednotky, zdroje znečišťování ovzduší, ve 4 lokalitách umístěných v katastrálním území Statutárního města Jihlavy.
    Jedná o zvolení vhodné lokality, kde bude budoucí zdroj umístěn, bez přesné znalosti technických parametrů - aktuální situace není doposud ve stádiu projektové dokumentace.
    Do digitálního terénu města Jihlavy byl situován zdroj o známých parametrech – bylo použito technické zadání brněnské spalovny SAKO Brno, a.s., a byla připravena rozptylová studie na území města Jihlavy, přičemž pro každou ze 4 zvolených variant umístění byly vyhodnoceny charakteristiky:
    - příspěvek zdroje k průměrné roční koncentraci
    - příspěvek zdroje k maximální půlhodinové koncentraci
    - referenční bod dosahující nejvyšší koncentraci - špinavý bod.

    Složka dokumentů: Dokumentace k projektu ISNOV

     
  • Vysočina je díky třídění elektrospotřebičů nejlepší v ČR [PDF, 143 kB] (30.5.2012)
    Červený kontejner

    Občané Kraje Vysočina v loňském roce výrazně pomohli životnímu prostředí díky vytřídění téměř 32 tisíc televizorů, více než 12 tisíc počítačových monitorů a 242 tun drobných elektrospotřebičů. Recyklací tolika spotřebičů Kraj Vysočina ušetřil např. 550 tisíc litrů ropy a 57 tisíc m3 vody.
    Díky všem občanům Kraje Vysočina získal Krajský úřad Kraje Vysočina od společnosti ASEKOL Certifikát k Enviromnentálnímu vyúčtování za rok 2011.

    Složka dokumentů: Třídění a recyklace

     
 

Zobrazeno je 10 z celkem 70 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4-  další stránka >
 
V archivu je: 4 záznamy
 

Kontext

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 7888999

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek