Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Kraje Vysočina > KAP I a II > Workshopy a semináře
Místní klub Asociace náhradních rodin ČR Moravské Budějovice, Pěstounské rodiny kraje Vysočina ve spolupráci s krajským odborem sociálních věcí uspořádal v sobotu 27. března 2010 v DDM Budík v Moravských Budějovicích Dětský maškarní bál.
Zástupci Tchaipejské hospodářské a kulturní kanceláře v Praze navštívili tento týden Vysočinu. Jejich zájmem bylo poznat místní specifické podnikatelské prostředí, průmyslové zaměření a firmy, které vyvíjí či vyrábí špičkové nejpokrokovější dostupné technologie. Vedle zájmu o kontakty a spolupráci s podnikatelským prostředím se zástupci kanceláře seznámili i s nabídkou turistických cílů našeho regionu.
Seminář Youth for Youth, tedy mládež pro mládež, se uskutečnil již posedmé. Tentokrát opět v Centru lidských zdrojů v Pelhřimově ve dnech 26.–28. března 2010. Na dvacet účastníků z celého kraje se sjelo, aby se dozvěděli zajímavé a přínosné informace o mezinárodních možnostech a aktivitách, které jim umožňuje program Mládež v akci zaštiťovaný Evropskou komisí.
Ze statistiky vedené Krajským úřadem kraje Vysočina vyplývá, že v roce 2009 došlo ve srovnání s rokem 2008 k mírnému poklesu celkového počtu přijatých petic a stížností. V loňském roce krajský úřad evidoval 4 petice a 263 stížností. Nepatrně se zvýšil počet podaných anonymních oznámení. Nejčastěji občané podávají stížnosti na způsob poskytování zdravotní péče nebo na postupy ředitelů příspěvkových organizací.
Na rozvoj sběru použitých elektrozařízení se druhým rokem zaměřuje společný projekt kraje Vysočina s provozovatelem kolektivního systému zpětného odběru elektrozařízení společností ASEKOL s.r.o.
Národní konference programu environmentálního vzdělávání ENERSOL 2010 se uskutečnila na konci minulého týdne v Otrokovicích. Kraj Vysočina si ze Zlínského kraje přivezl třetí místo ve vedlejší kategorii za Ekologický kalendář žáků 3. ročníku Střední školy obchodu a služeb Jihlava. Projekt ENERSOL si klade za cíl vzdělávat pedagogy a žáky v oblasti obnovitelných zdrojů energie, šetření energií a snižování emisí v dopravě.
Na svém březnovém zasedání schválilo zastupitelstvo kraje Vysočina nový grantový program Fondu Vysočiny za oblast informačních technologií. Program „Bezpečné metropolitní sítě 2010“ navazuje na tradici programů zaměřených na budování metropolitních sítí, ale doznal proti loňským ročníkům několika změn. Doporučujeme tedy důkladné seznámení s výzvou programu.
Už od konce února se mohou všichni občané dobrovolně rozhodnout, zda zdarma podstoupí očkování proti H1N1. I přesto, že dospělí nepotřebují od svého praktického lékaře žádné doporučení, čísla mluví jasně: O očkování proti prasečí chřipce není na Vysočině velký zájem. Za první tři březnové týdny přišlo do vakcinačních center 74 zájemců o preventivní očkování.
Mezi prvními třemi nejlepšími řešiteli otázek finálového kola soutěže Poznej Vysočinu figurují dva žáci havlíčkobrodských základních škol Michal Dohnal a Vít Varga. Třetí místo patří těsně Elišce Petrové, která navštěvuje ZŠ v Lukách nad Jihlavou. Historicky první vědomostní soutěž pro žáky druhých stupňů základních škol měla ověřit obecné znalosti o regionu u této věkové skupiny. Čtyřicítka nejlepších se za odměnu koncem dubna podívá na dva dny do Prahy. Navštíví divadelní představení, prohlédnou si budovu senátu a poslanecké sněmovny nebo areál Pražského hradu.
Základní škola Pelhřimov na ulici Osvobození se dnes připojila k projektu Celé Česko čte dětem. Jedním z hostů, který předčítal malým školákům, byl také radní Zdeněk Ryšavý. Cílem celostátního projektu, do kterého se zapojují hlavně školy, školky a knihovny, je podpořit a rozšířit myšlenku číst dětem alespoň 20 minut každý den.
Hejtman Jiří Běhounek navštívil včera druhé největší město kraje Vysočina Třebíč a diskutoval s místní samosprávou o aktuálních otázkách. Po Havlíčkově Brodě, Jihlavě a Pelhřimově byla Třebíč jeho čtvrtou zastávkou v okresních městech Vysočiny. Tradičně bylo součástí setkání i představení činnosti nového krajského policejního ředitelství.
Krajský Ústav sociální péče v Háji u Ledče nad Sázavou projde v letošním roce rekonstrukcí. Práce za zhruba pět milionů korun začnou ještě před prázdninami a skončí na přelomu listopadu a prosince. Po několika letech pronájmu se kraji Vysočina vrátí i zapůjčené prostory posledního patra objektu, které sloužily pacientům Léčebny dlouhodobě nemocných.
Talentovaným dětem ze Žďárska, které se aktivně zabývají bikrosem a dalšími sportovními disciplínami, které jsou sdruženy pod Automotoklub v Hamrech nad Sázavou, předal radní kraje Vysočina vyřazený autobus. Ten předtím využívaly handicapované děti z Diagnostického ústavu sociální péče v Černovicích. Stalo se tak po rozhodnutí Rady kraje Vysočina.
Tento týden patřil připomenutí Světového dne vody. Význam vody v celosvětovém měřítku neustále roste. Valné shromáždění OSN proto od roku 1993 vyhlásilo 22. březen za Světový den vody. Více jak miliarda lidí trpí nedostatkem pitné vody. Katastrofální záplavy, znečištění velkých řek a vodních nádrží a ztráta biologické rozmanitosti vodních ekosystémů ukazují na nutnou změnu přístupu k vodním zdrojům. Hlavním cílem Světového dne vody je pořádání osvětových akcí k podnícení zájmů veřejnosti a odpovědných institucí o ochranu a udržitelný rozvoj ve využívání vodních zdrojů.
Ústav sociální péče Jinošov a MěKS Náměšť nad Oslavou připravují výstavu s názvem Cestou proměny, která veřejnosti pomůže nahlédnout do života osob s mentálním postižením a přiblíží problematiku začleňování těchto osob do přirozeného prostředí.
Celkem 17 politických stran přihlásilo na Vysočině své kandidáty do letošního boje o poslanecká křesla. Na podaných kandidátkách figuruje k dnešnímu dni 270 kandidátů. Kandidatury přijímal Krajský úřad kraje Vysočina do dnešního dne 23. března do šestnácti hodin. Prezident České republiky vyhlásil volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky na dny 28. a 29. května 2010.
Zastupitelstvo kraje Vysočina dnes rozhodlo o sloučení Hradu Kámen s Muzeem Vysočiny Pelhřimov, příspěvkovou organizací. Stane se tak k 1. 1. 2011. Důvodem k tomuto kroku je sjednocení organizační struktury krajem zřizovaných organizací na úseku kultury. „Jde o čistě formální změnu, kterou běžný návštěvník vůbec nepostřehne,“ uvedl krajský radní pro oblast kultury a cestovního ruchu Tomáš Škaryd.
Kraj Vysočina uzavřel v letošním roce dohodu o spolupráci se společností ELEKTROWIN a.s., provozovatelem kolektivního systému zpětného odběru elektrozařízení pro skupiny elektrozařízení velké a malé spotřebiče, elektrické a elektronické nástroje.
Návštěvou multikulturního centra v Jihlavě zahájil radní kraje Vysočina Petr Krčál jednání o specifické přípravě na multikulturní výchovu, která bude od pololetí probíhat mezi veřejností a jejímž úkolem bude přiblížit našim spoluobčanům kulturu jiných národů. Další problematikou, kterou společně s krajským rómským koordinátorem Josefem Kaňkou řešil, byla i otázka kulturně společenského vyžití Rómů v Jihlavě a v okolí.
Velké Meziříčí, Humpolec, Velká Bíteš a Měřín budou letos nakupovat kamerové systémy nebo osvětlovat riziková místa. Pomohou jim k tomu peníze ze státní a krajské dotace na prevenci kriminality ve výši téměř dvou milionů korun. První letošní výzva byla záměrně směřována na úzkou skupinu obcí ležících v blízkosti dálnice D1, kde Policie ČR zaznamenala zvýšený počet trestných činů.
Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se