Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Cenu za nejlepší inovativní přístup v sociálních službách za rok 2022 získal i Kraj Vysočina

Cenu za nejlepší inovativní přístup v sociálních službách za rok 2022 získal i Kraj Vysočina
Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR vyhlásila a ocenila nejlepší inovativní projekty v sociálních službách. V rámci 1. ročníku soutěže Cena inovace v sociálních službách zvítězilo celkem osm projektů z celé České republiky, mezi kterými byl i projekt Kraje Vysočina Tvorba systému sociálně zdravotního pomezí v Kraji Vysočina. Financován je z výzvy zaměřené na sociální inovace, z Operačního programu Zaměstnanost. „Jedná se o projekty, které do každodenní praxe poskytovatelů sociálních služeb vnášejí nadstandardní, inovativní či výjimečný přístupy. To se podařilo i našemu projektu Sociálně zdravotního pomezí, který se jako první v Česku pustil do řešení problematiky spolupráce a návaznosti mezi zdravotními a sociálními službami. Výsledky jsou již nyní hmatatelné,“ přiblížil vítězný projekt Kraje Vysočina hejtman Vítězslav Schrek.
 

 
 

Cenu inovace v sociálních službách vyhlásila Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR spolu s hejtmanem Kraje Vysočina Vítězslavem Schrekem během říjnového Týdne sociálních služeb v roce 2021. Do soutěže se přihlásilo se svými inovativními přístupy celkem 36 projektů, z toho bylo 28 záměrů od poskytovatelů sociálních služeb a 8 záměrů krajských. Odborná porota složená z Jiřího Horeckého, prezidenta APSS ČR, Mariana Jurečky, ministra práce a sociálních věcí, Vítězslava Schreka, hejtmana Kraje Vysočina, Pavla Šotoly, radního Pardubického kraje zodpovědného za sociální oblast, a Daniely Luskové, viceprezidentky APSS ČR pro kvalitu sociálních služeb, vybrala osm nejlepších inovativních záměrů v sedmi kategoriích: paliativní péče, péče v sociálních službách, PR a marketing v sociálních službách, transformace v sociálních službách, využití technologií v sociálních službách a krajské úřady. Soutěž bude vyhlašována jednou za dva roky. Záštitu nad ní převzalo Ministerstvo práce a sociálních věcí.


„Do řešení sociálně zdravotního pomezí se kraj pustil před třemi roky. V projektu se podařilo navázat intenzivní, tolik chybějící spolupráci mezi zdravotními a sociálními službami. Děláme vše pro to, aby byla zajištěna následná péči o pacienty, kteří jsou po propuštění z nemocnice částečně či úplně závislí. Pokud se nemůže postarat rodina, které poskytneme všechny potřebné informace týkající se péče, přichází vhodná sociální služba. Multidisciplinární týmy úspěšně řeší i ty nejsložitější případy,“ přiblížil vítězný projekt Jan Tourek, radní pro sociální oblast.

 

Vítězové jednotlivých kategorií:

KATEGORIE

ORGANIZACE

PROJEKT

Paliativní péče

Domov důchodců Dvůr Králové nad Labem

Rozvoj paliativní péče v domově pro seniory

Péče v sociálních službách

ARPIDA, centrum pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, z. ú.

Projekt Spolu do života – individuální začlenění dospělých lidí s tělesným a kombinovaným postižením do běžného prostředí

Péče v sociálních službách

Rodinné Integrační Centrum z.s.

Homesharing pro rodiny s dětmi s PAS v Pardubickém kraji

Péče v sociálních službách

Diakonie ČCE Krabčice

Krabkostky – v jednom soustě celé jídlo

PR a marketing v sociálních službách

Startujeme, o.p.s. (člen skupiny sociálních podniků Etincelle)

Hodnotící tým Troublegang a jeho zapojení do sociální služby sociální rehabilitace

Transformace v sociálních službách

Domov Sluneční dvůr, p.o.

Transformace SS v Domově Sluneční dvůr

Využití technologií v sociálních službách

Tichý svět, o.p.s.

Tichá linka

Krajské úřady

Krajský úřad Kraje Vysočina

Tvorba systému sociálně zdravotního pomezí v Kraji Vysočina

Foto: hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek

cena inovace v sociálních službách

cena inovace v sociálních službách


Cena pro Kraj Vysočina

cena inovace v sociálních službách

  • tisk@kr-vysocina.cz  

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.6.2022 / 20.6.2022

Počet návštěv: 1156
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek