Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Kraje Vysočina > KAP I a II
Právě duální systém vzdělávání s dopadem na odborné tedy profesní vzdělávání je jednou z aktivit, které by mohlo české školství časem od slovenských kolegů přebrat. Minimálně příklady dobré praxe přenesené nejen ze Slovenska, ale např. i z německy mluvících zemí mohou prohloubit spolupráci se zaměstnavateli. Zároveň by se mohly využívat zkušenosti českých, rakouských a slovenských firem zapojených do vzdělávání. Klíčové je podle účastníků konference také přilákat další firmy k zapojení do odborného vzdělávání, aby praktická výuka probíhala přímo v podnicích. Podle zástupců škol je stále důležitější i rozvíjení odborných dovedností a digitálních kompetencí napříč obory nebo sdílení zkušeností se vzdělávacími programy pro učitele odborných předmětů.
Z diskuze vyplynulo, že školám na české i slovenské straně chybí odborníci z praxe, respektive nejsou mladí lidé, kteří by byli ochotní učit praktický výcvik, nároky na mistry odborného výcviku v čase rostou, firmy stále stupňují požadavky na vycházející studenty, požadují cizí jazyk, um prezentovat se a prosazovat myšlenky. V případě učebních oborů je často problém tyto požadavky splnit.
Česko-Slovenská konference byla svolána u příležitosti 100. Výročí založení Československé republiky.
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Zpět do intranetu, Přihlásit se