Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Další dodávka humanitární pomoci z Vysočiny doputovala na Zakarpatí

Další dodávka humanitární pomoci z Vysočiny doputovala na Zakarpatí
Pro Ukrajinu stále potřebnější elektrocentrály darované Novou Říší a Chotěboří, zimní pracovní oblečení od Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, hygienické potřeby a potraviny pro děti uprchlíků z východu i dary přibyslavské společnosti ACO Industries pro pracovníky ukrajinské pobočky, tak vypadala další dodávka humanitární pomoci vypravená Krajem Vysočina do svého do partnerského regionu na konci minulého týdne. Navázala tak na dodávku dvou kamionů nemocničních lůžek, kterou zorganizovala novoměstská nemocnice za pomoci Nového Města na Moravě a za podpory společnosti ZDAR, která zajistila dopravu materiálu až do Nemocnice Velkyj Bereznyj. Tam a také v Nemocnici Svaljava už všechna lůžka slouží pacientům.
 

 
 

Po začátku války v únoru letošního roku Kraj Vysočina pravidelnými dodávkami potřebné humanitární pomoci navázal na dlouholetou spolupráci se Zakarpatím. Desítky opravených základních a mateřských škol, modernizované ambulance s novým vybavením na ukrajinském venkově, výměny zkušeností mezi pracovníky v sociálních službách, mezi hasiči, policisty i řada stáží studentů našich i ukrajinských škol, to je jen částečný výčet z více než 250 projektů této meziregionální spolupráce, na které Kraj Vysočina od roku 2008 uvolnil už více než 80 miliónů korun. Na financování projektů se prostřednictvím fondu ViZa podílela vždy stejnou částí jak Vysočina, tak Zakarpatí. S městy v Zakarpatské oblasti Ukrajiny už spolupracují například Jihlava nebo Pelhřimov, partnerství měst funguje také s Třebíčí, Žďárem nad Sázavou, Novým Městem na Moravě nebo Chotěboří. Meziregionální spolupráce je také oficiální částí spolupráce Ukrajiny a České republiky. 


humanitární dar Zakarpatí

humanitární dar Zakarpatí

  • tisk@kr-vysocina.cz  

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 5.12.2022 / 5.12.2022

Počet návštěv: 530
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek