Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Životní prostředí > EIA a SEA
„Umístění mezi nejlepšími projekty letošního roku je pro nás skutečně oceněním kvalitní práce krajských informatiků a současně závazkem do budoucna, abychom se dále podíleli na rozvoji elektronických služeb,“ uvedl při slavnostním předávání v Obecním domě v Praze radní Kraje Vysočina pro oblast informačních technologií Jan Břížďala. V minulosti patřily mezi vysoce hodnocené a oceněné krajské projekty, například Nákupní portál Kraje Vysočina, Samospráva Kraje Vysočina nebo Výkazy sociálních služeb. Kromě toho uspěl v loňském roce Kraj Vysočina spolu s partnery v kategorii centrálních projektů s projektem Zdravotnická dokumentace na Portálu občana.
2. místo v kategorii krajů
Portál územního plánování Kraje Vysočina
Webový portál, který umožňuje rychlý, přehledný a srozumitelný přístup k územně plánovací dokumentaci obcí a Kraje Vysočina na celém území kraje bez ohledu na správní členění. Jednotné datové úložiště umožňuje online editaci matadat, publikaci obsahu pomocí webových služeb nebo zpracování georeportů. Velkou výhodou je vytěžování dat územního plánování v rámci celého Kraje Vysočina. Portál rovněž umožňuje výměnu informací s obcemi využívajícími podobná řešení, a to prostřednictvím standardizovaných protokolů. Portál slouží také k projednávání územně plánovací dokumentace v online prostředí. Portál územního plánování slouží široké veřejnosti i odborníkům z oblasti územního plánovaní, ale také například zaměstnancům veřejné správy a projektantům.
Mimořádné ocenění v kategorii krajů
Softwarová řešení pro zvládnutí pandemie COVID-19 v Kraji Vysočina
Na počátku pandemie COVID-19 na jaře roku 2020 docházelo k neúměrnému zatížení zdravotnického systému PCR testováním. Objednávání bylo neřízené, nezohledňovalo kapacitu jednotlivých testovacích míst a neexistovala provázanost na laboratorní kapacity. Kvůli zeefektivnění PCR testování na Vysočině vytvořil Kraj Vysočina ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí se sídlem v Jihlavě aplikaci COVID, jejímž cílem bylo celý proces odběrů zdigitalizovat. Aplikace umožnila praktickým lékařům v Kraji Vysočina vyhledat odběrové místo pro jejich pacienty a objednat je na konkrétní termín. Jednotlivá odběrová místa pak mohla plánovat kapacitu testování. Výsledkem bylo nejen rychlé zajištění PCR testu u indikovaných osob, ale zároveň byl garantován výsledek testu do 48 hodin oproti původním sedmi dnům. Do aplikace COVID byl umožněn vstup laboratořím, které do aplikace zadávaly výsledky testů. Objednaní pacienti obdrželi po zadání výsledků testů notifikaci prostřednictvím SMS a zároveň měla Krajská hygienická stanice k dispozici přehledy testovaných, aby bylo usnadněno trasování jejich kontaktů. Celý systém byl postupně doplňován o další funkcionality jako například propojení na centrální systémy ISIN a eŽádanka. Současně se zavedením COVID aplikace bylo zřízeno Callcentrum Kraje Vysočina včetně e-mailové podpory, které funguje dosud. Operátoři z řad zaměstnanců krajského úřadu a Nemocnice Jihlava za tu dobu odbavili více než 144 tisíc hovorů. Další krokem bylo zavedení objednávkového systému pro objednávání testů, hrazených samoplátci. V aplikaci nazvané ODBĚRY bylo umožněno objednávání široké veřejnosti na všechna odběrová místa v Kraji Vysočina. Zájemci se sami prostřednictvím software objednají na volné odběrové místo, po zadání výsledků laboratoří dostanou upozornění prostřednictvím SMS na dostupný výsledek a také si sami po přihlášení mohou z aplikace stáhnout potvrzení o provedeném testu. V případě objednání na placený test uhradí objednávku on-line, přes platební bránu, tím pádem nemusejí odběrová místa manipulovat s hotovostí. S blížícím se očkováním byl zahájen vývoj aplikace VAKCINA, která je určena pro očkovací centra. Aplikace je napojena na API systému Reservatic, ve kterém probíhá registrace na očkování. Očkovací centrum si každý den může aktualizovat stav objednaných pacientů. Aplikace vede personál očkovacích center celým administrativním procesem. Po provedeném očkování je očkování konkrétního pacienta se všemi náležitostmi zapsáno do systému ISIN a do centrálního registru.
Více informací k soutěžní sbírce přihlášených projektů Egovernment The Best pro rok 2021, včetně výsledků naleznete ZDE.
Foto: zleva vedoucí oddělení GIS Lubomír Jůzl, radní Jan Břížďala a vedoucí odboru informatiky Petr Pavlinec
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Zpět do intranetu, Přihlásit se