Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy > Spolupráce v rámci nadregionálních uskupení > Evropský region Dunaj Vltava


 

Evropský region Dunaj Vltava

logo ERDV

 
 
 

Evropský region Dunaj- Vltava (ERDV), http://www.evropskyregion.cz/, byl založen v roce 2012 jako trilaterální partnerské uskupení 7 partnerských regionů - Horního Rakouska, dolnorakouského Mostviertelu a Waldviertelu, Dolního Bavorska s Altöttingem, Horní Falce, Plzeňského kraje, Jihočeského kraje a Kraje Vysočiny. Jeho cílem je rozvoj spolupráce pro dobro obyvatelstva žijícího na tomto území, pro posílení regionu v konkurenci okolních regionů a pro realizaci evropské myšlenky. Pro dosažení společných cílů a vytýčeného rozvoje Evropského regionu Dunaj - Vltava se partnerské regiony zaměřují svou činnost do celkem osmi perspektivních oblastí, ze kterých se vzniklo sedm znalostních platforem:

  • Výzkum a inovace
  • Kooperace vysokých škol
  • Kooperace podniků a vytváření klastrů
  • Kvalifikované pracovní síly a pracovní trh
  • Cestovní ruch
  • Obnovitelné zdroje energií a energetická efektivnost
  • Mobilita, dostupnost a doprava

Každý partnerský region tematicky zastřešuje jednu znalostní platformu. V těchto platformách jsou zastoupeni experti všech partnerských regionů a společně zpracovávají projektová témata a návrhy, která budou společně realizována.

Kraj Vysočina je zodpovědný za téma Kvalifikované pracovní síly a pracovní trh. Hlavními tématy, která se během činnosti vyprofilovala, je téma zvyšování atraktivity pracovního trhu (např. uvítací kultura zaměřující se na zahraniční pracovníky) nebo  jazyková ofenziva, která se týká zvyšování jazykových kompetencí v českém a německém jazyce jak studentů, tak zaměstnanců firem.

 
 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 34293

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek