Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Kraje Vysočina > KAP I a II > Workshopy a semináře
Jaký byl rok 2011 z pohledu Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě ?
Letošní rok pro havlíčkobrodskou galerii nebyl tím nejlepším. Veškeré aktivity se musely podřídit maximálním úsporným opatřením. Že krize doléhá na všechny, se projevilo i na návštěvnosti, na prodeji katalogů a dalších materiálů vydávaných galerií k jednotlivým výstavám nebo sbírkám. Vstupu zdarma od počátku roku do konce listopadu využilo 46 % návštěvníků galerie. Také jsme omezili počet akcí konaných mimo galerii.
Podobně jako v minulých třech letech jsme se letos opět museli vypořádat s problémem týkajícím se stavebních prací v 1. podzemním podlaží. Po celou dobu realizace stavebních prací /19. 7. – 30. 9./ byla galerie veřejnosti přístupná pouze částečně. Do 15. 9. byla svěšena stálá expozice a aktuální výstava byla realizována pouze v 2. nadzemním podlaží. V druhé polovině září jsme veřejnosti zpřístupnili i 1. nadzemní podlaží.
Přesto se nám v letošním roce podařilo dle plánu realizovat tyto výstavy:
KOUPÁNÍ - AKT VE VÝTVARNÉM UMĚNÍ V 1. POL.
BOHUMIL VAŠÁK
K výstavě byl připraven doprovodný o výtvarně-zážitkový program nazvaný SETKÁNÍ s FANTAZIÍ aneb "Když dva dělají totéž, není to totéž..."
KOUZELNÝ SVĚT KARLA FRANTY
K výstavě byl připraven doprovodný výtvarně-vzdělávací program POHÁDKOVÉ PUTOVÁNÍ pro MŠ, I. a II. stupeň ZŠ a pro SŠ.
JAN EXNAR
K výstavě byl připraven výtvarně-vzdělávací program „Dimenze tvaru v umění„ pro žáky II. stupně ZŠ a pro SŠ.
JAN KUDLÁČEK POHÁDKOVÁ BLATA v rámci 19. ročníku SČIT u příležitosti Podzimního knižního veletrhu. K výstavě byl připraven doprovodný výtvarný program pro MŠ a I. a II. stupeň ZŠ.
Mimo plán byla realizována výstava JAN MORAVEC – GRAFIKA, ke které proběhla i autorská komentovaná prohlídka.
Po ukončení rekonstrukce prostor 1. podzemního podlaží jsme realizovali novou stálou expozici zaměřenou především na nové akvizice a připravili k ní doprovodný výtvarně-vzdělávací program s názvem "PŘÍBĚH OBRAZU".
Realizovali jsme ale i další akce pro veřejnost a to:
Mezinárodní den muzeí, Nedělní odpolední koncert Pěveckého sboru Limbora, Noc v galerii, Dny otevřených dveří, Dny evropského historického dědictví nebo v rámci mezinárodního sympozia pořádaného Akademií ve Světlé nad Sázavou přednášku s prezentací díla Jana Zrzavého.
Za velký úspěch považuji i rozšíření sbírkového fondu dary v celkové hodnotě 425.000,- Kč i to, že v rámci napjatého rozpočtu se nám přesto podařilo realizovat i některé plánované akvizice.
Která výstava/akce vzbudila mezi návštěvníky největší ohlas?
Co zajímavého připravujete v roce 2012?
Připravujeme celou řadu zajímavých výstav. Začínáme v únoru výstavou Zlínský okruh II – Role papíru. Ale návštěvníci se mohou těšit i na XIII. trienále ex libris Chrudim, sochy Karla Hyliše, obrazy Jana Trampoty, Vybranou společnost Hany Purkrábkové i na současnou ilustrační tvorbu studentů výtvarných škol. Připravujeme také dva velké projekty. Tím prvním je připomenutí 120. výročí narození Bohuslava Reynka. Na výstavě budou poprvé české veřejnosti představeny jeho kresby z Grenoblu. Na závěr roku 2012 připravujeme výstavu z tvorby Jaroslava Panušky. Ke všem plánovaným výstavám budou připraveny zajímavé doprovodné programy.
Na které z již „tradičních akcí“ se mohou návštěvníci opět těšit a na kterou výstavu/projekt se těšíte Vy osobně?
V příštím roce se opět zájemci mohou těšit na různé výtvarné dílny a tradiční akce jako Noc v galerii, Dny otevřených dveří a samozřejmě v předvečer svátku sv. Mikuláše na „Peklo“.
Osobně se nejvíce těším na výstavu Bohuslava Reynka, jeho dílo je mojí „srdeční záležitostí“ a možnost spatřit nové, nám dosud neznámé kresby, které si mohu „ohmatat“ je privilegium, které se nepoštěstí každému. Navíc budou na výstavě připomenuty i dvě osobnosti úzce spojené s Bohuslavem Reynkem. První je Reynkův nejoblíbenější spolužák a nejvěrnější průvodce v prvních výtvarných pokusech Jaroslav Libra, druhou pak vydavatel ve Svaté Říši Josef Florian.
Na otázky odpovídala: Mgr. Hana Nováková, ředitelka Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se