Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

Vybrané odkazy

 

Související témata

 
 

Doporučujeme

  • ASMJ
  • Chaloupky
  • Dobrý den
  • ESKO
  • Ekoinfocentrum
  • Zdravé město Třebíč
  • STANICE PAVLOV, o.p.s.
  • Zelené srdce
  • Zoologická zahrada Jihlava
  • ZERA
  • Lesy ČR
  • Sdružení Krajina
  • SMJ

 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta > Výstavy k zapůjčení


 

Výstavy k zapůjčení

Záložky hlavní nabídky

Vyberte:

Hraní na drumbeny pomáhá s matematikou, čtením i chováním

Hraní na drumbeny pomáhá s matematikou, čtením i chováním
Do základních i mateřských škol přichází nová forma společného trávení času a netradičního pojetí standardní výuky – bubnování na drumbeny. Bubny z recyklovaného papíru a rezonanční překližky pomáhají dětem pomocí rytmů a tónů vyjadřovat nálady a emoce. „U nás ve škole už má každé dítě svůj vlastní drumben. Bubnování pomáhá nejen rozvíjet děti po emocionální stránce, ale je pro ně zdrojem zábavy, pomáhá jim při vyjadřování, správně vyslovovat, používáme ho v hodinách matematiky, společným bubnováním zaháníme stres a napětí,“ říká Jana Hladíková z jihlavské ZŠ Jungmannova. Bubnování na drumbeny si v rámci Regionálních kulatých stolů pro řídící pracovníky málotřídních škol vyzkoušela i čtyřicítka ředitelů malotřídek z Vysočiny. Záštitu nad akcí převzala radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Drumbeny školy používají jako víceúčelovou školní pomůcku. Rozvíjí fantazii, podporují komunikaci, pomáhají s rozvojem motoriky rukou a přispívají k harmonizaci činností pravé a levé hemisféry. Jsou ideální a osvědčily se při práci s handicapovanými dětmi a dětmi s výchovnými problémy, u nichž pomáhají potlačovat agresivitu. Navíc mohou malý uživatelé svůj drumben vlastnoručně vyzdobit, tím k němu získají vřelejší vztah. „Důležitá je společná aktivita. Pokud může mít každé dítě svůj drumben, máme šanci dělat stejné věci společně, naučit malé hudebníky plánovat, posílit jejich sebevědomí a především udělat z nich týmové hráče,“ uvedl na výukovém semináři autor projektu Zdeněk Roller, který za český patent drumbenů získal před dvěma lety nejvyšší ocenění na Mezinárodním veletrhu školních pomůcek v Bělehradu. Navíc pořízení drumbenů není pro školy ničím nedosažitelným, finančně lze tuto aktivitu řešit prostřednictvím projektu Zdravá škola, který podporuje Kraj Vysočina.

 

Seminář o zařazení nové výukové pomůcky drumben do praxe byl 20. března 2014 součástí Regionálního kulatého stolu pro řídící pracovníky málotřídních škol, který uspořádala Vysočina Education v Jihlavě. Projekt s názvem „Moderní venkovské málotřídní školy“ podporovaný z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost mimo jiné nabídl více než čtyřiceti ředitelům a ředitelkám z málotřídek na Vysočině nové  informace k pracovně právním vztahům souvisejícím s novým občanským zákoníkem, osvědčené způsoby prezentace práce škol nebo psychohygienu a malou lekci v umění relaxace.

 

Další tématické školení/kulatý stůl pro vedoucí učitelky mateřských škol připravuje Vysočina Education za podpory Evropské unie na  25. března 2014 a bude zaměřen na aktuální otázky předškolní výchovy, projekty v MŠ nebo na zdravotní cvičení v mateřské škole.

 

 

  • Více informací Libuše Kolčavová, odbor školství, mládeže a sportu, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: kolcavova.l@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.3.2014 / 24.3.2014

Počet návštěv: 12807
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek