Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Hynaisova Varianta „Pravdy“ ze sbírek Kraje Vysočina bude vystavena ve Francii

Obraz Vojtěcha Hynaise ze sbírek Kraje Vysočina nazvaný Varianta „Pravdy“ bude příští rok součástí výstavy Suzanne Valadon: Un monde à soi, kterou připravuje prestižní francouzská galerie Centre Pompidou v Metách, v regionu Grandt S. Výstava bude věnována nejen dílu této francouzské umělkyně, ale i jejímu životu. Byla to právě ona, kdo stál Hynaisovi modelem pro mimořádně umělecky zdařilý akt, o jehož zapůjčení má francouzská strana zájem.
 

 
 

Obraz, který vlastní Kraj Vysočina, je už od 50. let minulého století ve sbírkách Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě (OGV). „Mimořádně cenné dílo je dobře uloženo v našem depozitáři, je v dobrém stavu a zatím nepotřebovalo speciální restaurátorský zásah. Cena obrazu je odhadována na 1,5 miliónu korun,“ uvedl Roman Fabeš, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu s tím, že je potěšen faktem, že obraz může ozdobit výstavu právě v partnerském regionu Kraje Vysočina.

OGV nově nabízí na webových stránkách online katalog svých sbírek. Právě díky elektronickému zpracování je možné si prohlédnout kompletní sbírkový fond. Právě informace dostupné na novém webu byly návodné pro kurátory francouzské výstavy, svou roli sehrál i fakt, že aplikace nabízí informace i ve francouzském jazyce. Online katalog sbírek OGV: https://sbirky.ogv.cz/.

 

Mimochodem tvář Suzanne Valadon byla Vojtěchu Hynaisovi inspirací pro Génia s andělskými křídly nesoucího vavřínový věnec a prapor Čechů na oponě Národního divadla. 

 

Zdroj díla: https://sbirky.ogv.cz/

  • Alena Tobolková, Jan Skála, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.12.2022 / 7.12.2022

Počet návštěv: 422
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek