Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Kraje Vysočina > KAP III
Ve dnech 17-18. dubna 2012 proběhl v litevském hlavním městě Vilnius v pořadí již devátý interregionální workshop projektu DE-LAN. Kraj Vysočina na něm zastupovali Martina Rojková a Radek Bejdák. Z důvodu finanční krize v Evropě projekt bohužel opustil po slovinském TRC Koroška i další partner, španělská nadace FIB - Foundation Insula Barataria. Partneři navzdory těmto potížím vyjádřili odhodlání v projektu pokračovat a dovést jej do úspěšného konce. Zbylí partneři se na workshopu zaměřili především na rozdělení pracovních úkolů, které zůstaly po FIB a TRC Koroška. Další část workshopu byla věnována finálním úpravám „Průvodce dobrou praxí“ a příručky „Jak implementovat digitální ekosystémy“. 29. února byla oficiálně ukončena implementace pilotních akcí v jednotlivých regionech. Partneři tak měli příležitost vyměnit si výsledky a zkušenosti z vlastních pilotů. Druhý den workshopu si pro partnery připravil příspěvek Rimantas Gatautis v němž se zamýšlel nad budoucností a rozvojem sociálních sítí v kontextu digitálních ekosystémů. Dále vystoupil R. Bernatonis, který hovořil o zkušenostech zavádění broadbandu v Litvě, jakožto nezbytného předpokladu pro úspěšné nasazení digitálních ekosystémů. Právě druhý příspěvek zaujal i zástupce Vysočiny díky vlastní zkušenosti Kraje Vysočina s výstavbou páteřní optické sítě ROWANet.
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se