Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno


 

Krajské město zažívá ozvěny EXPA. Kraj přivezl svou světovou expozici

EXPO na Vysočině
Za zvuků nejslavnějšího Verdiho pochodu z opery Nabucco byla dnes odpoledne hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem otevřena v Jihlavě expozice Kraje Vysočina EXPO 2015. Na 80 čtverečních metrech největšího jihlavského obchodního centra vyrostla přes noc téměř kompletní prezentace, která byla do Jihlavy převezena z italského Milána. „Drobné odchylky od původní prezentace bychom našli, jsou dány prostorovými možnostmi nebo zohledněním bezpečnosti návštěvníků centra, ale důležité je, že se podařilo nainstalovat světelnou část, která byla skutečně originálně vyrobena pouze pro Světovou výstavu a v Jihlavě má teprve svou druhou premiéru,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. V Jihlavském CITY PARKU bude výstava Kraj Vysočina EXPO 2015 k vidění až do 7. února 2016.
 

 
 

Verdiho sbor Židů z famózní opery G. Verdiho Nabucco nastudovali a v provedení „flash mob“ zazpívali jihlavské pěvecké soubory Melodie, Campanula a studentský sbor Gymnázia Jihlava. Hudebníci Základní umělecké školy Jihlava se postarali o slavnostní fanfáry, a ve výsledku bylo domácí vysočinské otevření expozice Kraje Vysočina EXPO 2015 slavnostnější než v italském Miláně. Díky velkorysému přístupu vedení obchodního centra mohla expozice s názvem Fiat lux!/Budiž světlo! vyrůst na větším prostoru než plánovali architekti. Během jedné noci se týmu 10 montérů podařilo v atriu v obchodní pasáži nainstalovat mezi uměle vymodelované informační portály s velkoplošnou obrazovkou mimo jiné také 71 ze 119 světelných trubic. Každá z nich si „zasvítila“ na Světové výstavě a je směrovkou k informacím skrytých pod QR kódy, které ozařuje. „Impulsem pro rozsvícení světelné trubice je pohyb návštěvníků. Čím rychleji se po expozici pohybují, tím více trubic stihnou rozsvítit,“ vysvětluje Zbyněk Čech, který má na starosti marketing expozice.

 

Po celou dobu trvání prezentace budou v expozici EXPO 2015 k dispozici průvodci, mezi kterými jsou i studenti Vysoké školy polytechnické Jihlava, kteří kraji pomáhali na EXPU v Miláně. „Jsou připraveni veřejnost informovat o zajímavostech spojených se Světovou výstavou, pomoci jim se snímáním informací prostřednictvím mobilních telefonů s využitím QR kódů a také rozdají více než 10 tisíc světelných tyčinek. Ty byly pořízeny Krajem Vysočina jako pozornost pro návštěvníky v Miláně, stejnou odměnu má kraj připravenu i pro následující dny,“ avizuje Ivana Šteklová ze sekretariátu hejtmana krajského úřadu. Z bezpečnostních důvodů nemohly být do expozice instalovány fyzicky modelové kolekce produktů partnerů Kraje Vysočina na EXPO 2015. Díky informačním panelům se o společnostech BOMMA vyrábějící designový užitkový křišťál, Brokis a jejich originálních svítidlech a skláři Petru Horovi dozví každý návštěvník.

 

Velkoplošná obrazovka bude celé dny zdrojem informací o Kraji Vysočina, o jeho bohatství, zajímavostech, osobnostech, hospodářství, zemědělství, prostě o nás.

 

Související tiskové zprávy: EXPO na Vysočině už za dva dny (13.1.2016)

nebo www.kr-vysocina.cz/expo.asp


 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.1.2016 / 15.1.2016

Počet návštěv: 7828
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek