Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

Vybrané odkazy

 

Související témata

 
 

Doporučujeme

  • ASMJ
  • Chaloupky
  • Dobrý den
  • ESKO
  • Ekoinfocentrum
  • Zdravé město Třebíč
  • STANICE PAVLOV, o.p.s.
  • Zelené srdce
  • Zoologická zahrada Jihlava
  • ZERA
  • Lesy ČR
  • Sdružení Krajina
  • SMJ

 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta > Výstavy k zapůjčení


 

Výstavy k zapůjčení

Záložky hlavní nabídky

Vyberte:

Plán regionálního územního systému ekologické stability Kraje Vysočina

USES
Zveřejnění zpracovaného Plánu regionálního územního systému ekologické stability Kraje Vysočina.
 

 
 

Krajský úřad Kraje Vysočina, odbor životního prostředí a zemědělství (dále jen OŽPZ KrÚ Vysočina), jako příslušný orgán vykonávající v přenesené působnosti státní správu ochrany přírody podle ustanovení § 77a odst. 6 zákona ČNR č.114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon“) oznamuje, že byl zpracován v souladu s § 4 odst. 1 zákona k vymezení nadmístního systému ekologické stability v Kraji Vysočina (mimo území národních parků, chráněných krajinných oblastí a ochranných pásem těchto zvláště chráněných území)

Plán regionálního územního systému ekologické stability Kraje Vysočina.

Zpracovaný Plán regionálního územního systému ekologické stability Kraje Vysočina (dále jen „Plán R-ÚSES“) je zveřejněn způsobem umožňujícím dálkový přístup na internetových stránkách kraje www.kr-vysocina.cz.


Plán R-ÚSES zpracovala firma JK envi s.r.o. (se sídlem Vyšehradská 320/49, 128 00 Praha 2, IČO 27235491) prostřednictvím realizačního týmu, v němž byla osoba odborně způsobilá ve smyslu § 2 odst. 3 vyhlášky č. 395/1992 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona (dále jen „vyhláška č. 395/1992 Sb.“), a to Ing. František Moravec, autorizovaný projektant územních systému ekologické stability (A.3.1), číslo autorizace ČKA 02 408 (dále též jen „zhotovitel“). Datum a místo zpracování: v Praze, dne 16. 11. 2016.


Plán R-ÚSES obsahuje textovou, tabulkovou a mapovou část:

A) Textová část s popisem a odůvodněním, včetně návrhů rámcových opatření (115 stránek, na str. 115 je Plán R-ÚSES označen autorizací – otisk razítka a podpis odborně způsobilé osoby).

B) Tabulková část charakterizující funkční a prostorové ukazatele, zejména rozmanitost ekosystémů, prostorové vazby, nezbytné prostorové údaje (minimální plochy biocenter, maximální délky biokoridorů a jejich minimální nutné šířky) ad.:

Tabulka č. 1 – Zastoupené bioregiony a biochory kraje Vysočina

Tabulka č. 2 – Biochory bez zastoupení v RBC a NRBC

Tabulka č. 3 – Plochy pro vymezení biocenter

Tabulka č. 4 – Ideální stopy biokoridorů

Tabulka č. 5 – Koridory pro vymezení biokoridorů

Tabulka č. 6 – Nadregionální biocentra (výňatky z ÚAP)

C) Mapová část se zákresem zejména ploch pro biocentra a koridorů pro biokoridory (25 listů map nad základní mapou ČR v měřítku 1:50 000;  geografická data ploch pro biocentra a koridorů pro biokoridory ve vektorizované podobě ve formátu shapefile, souřadnicový systém S-JTSK, vektorizováno nad mapami měřítek 1:50 000 až 1:2 880).


Plán regionálního územního systému ekologické stability Kraje Vysočina („Plán R-ÚSES“) je odborným podkladem orgánu ochrany přírody, ve kterém je stanoveno vymezení nadmístního územního systému ekologické stability, zajišťujícího uchování a reprodukci přírodního bohatství, příznivé působení na okolní méně stabilní části krajiny a vytvoření základů pro mnohostranné využívání krajiny. Územní systém ekologické stability krajiny (ÚSES) je vzájemně propojený soubor přirozených i pozměněných, avšak přírodě blízkých ekosystémů, které udržují přírodní rovnováhu.


Plán R-ÚSES jako odborný dokument ochrany přírody není závazným vymezením nadmístního ÚSES, jedná se však o věcně správné vymezení (z hlediska odborné správnosti a dodržení metodiky pro vymezování ÚSES) tzv. koncepční vymezení nadmístního ÚSES. Z hlediska závaznosti vymezení ÚSES - závazné je vymezení v platné územně plánovací dokumentaci (v zásadách územního rozvoje, ÚSES je v nich vymezován jako plochy a koridory nadmístního či republikového významu). Plán R-ÚSES, tzn. koncepční vymezení nadmístního ÚSES, bude předán jako záměr na provedení změn v území pro potřeby územně analytických podkladů (ÚAP – jiné záměry – jev č. 118, dle § 27 odst. 2 a 3 zákona č. 183/2006 Sb., stavební zákon). 


OŽPZ KrÚ Vysočina v rámci průběžného hodnocení územního systému ekologické stability z hlediska jeho stabilizační funkce a s tím související průběžné aktualizace koncepčního návrhu vymezení ÚSES (Plánu R-ÚSES) přijímá připomínky k vymezení skladebných částí v Plánu R-ÚSES. Obdržené připomínky bude prověřovat a v případě odůvodněnosti, odborného podložení a metodické správnosti pak v souladu s § 4 odst. 1 zákona bude OŽPZ KrÚ Vysočina aktualizovat vymezení skladebných částí v Plánu R-ÚSES (upřesnění popřípadě změna vymezení ÚSES). Připomínky je možno zasílat elektronicky na jones.j@kr-vysocina.cz. Připomínky k Plánu R-ÚSES uplatněné do 15. 3. 2017 budou vyhodnoceny a případně na jejich podkladě (u odůvodněných připomínek, a pokud jiné řešení bude odborně podloženo a metodicky správné) bude řešena aktualizace (např. formou změny nebo dodatku tohoto Plánu R-ÚSES) před jeho předáním do územně analytických podkladů.



 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Jan Joneš
Vytvořeno / změněno: 23.1.2017 / 23.1.2017 | Zveřejnit od-do: 27.1.2017-23.1.2027

Počet návštěv: 10063
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek