Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Životní prostředí > Koncepční materiály


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Projekt „Badatelsky orientovaná výuka v Evropě“ odstartoval

První pracovní jednání zástupců čtyř partnerských regionů v Jihlavě odstartovalo projektové aktivity mezinárodního projektu „Badatelsky orientovaná výuka v Evropě“ - „Inquiry-based Learning and Teaching Across Europe“. Cílem dvouletého projektu je především sdílení příkladů dobré praxe a výměna zkušenosti mezi různými typy subjektů v oblasti badatelsky orientované výuky. Každý z partnerů přinese své zkušenosti, jak danou problematiku řeší a nabídne ostatním inspirovat se, objevovat nové metody a nápady, získat know-how tak, aby došlo ke zlepšení úrovně klíčových kompetencí a dovedností se zvláštním ohledem na jejich význam pro trh práce prostřednictvím strategického partnerství. V rámci projektu dojde zejména ke vzdělávacím aktivitám pro pedagogické pracovníky, pracovníky vedení škol a pracovníky z oblasti vzdělávání, výstupem pak bude mimo jiné i e-book, který shrne výstupy projektu s popisem přístupu jednotlivých partnerů.
 

 
 

Projekt podpořený v rámci programu Erasmus+ (KA2 – Strategická partnerství za účelem výměny zkušeností a dobré praxe) realizuje Kraj Vysočina v roli koordinátora, partnery jsou Vysočina Education - školské zařízení pro vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace, z Dolního Rakouska Amt der NÖ Landesregierung, Abt. Wissenschaft und Forschung, z Finska City of Tampere a z partnerského regionu ve Francii Rectorat of Reims, Lycée Hugues Libergier, Lycée Polyvalent Stéphane Hessel a Grand Est Region jako asociovaný partner.


Na programu pracovního jednání bylo podrobnější seznámení se s plánem projektových aktivit a podmínkami partnerství a pečlivé sestavení harmonogramu s ohledem na možnosti všech zúčastněných subjektů. Součástí nabitého dne byla i praktická ukázka, jak v oblasti badatelsky orientované výuky mohou spolupracovat na první pohled dvě rozdílně zaměřené střední školy a firma. Účastníci měli možnost seznámit se detailněji s projektem „Krása dokonalosti ukrytá v detailu“, ve kterém spolupracovali žáci za použití výkonného mikroskopu v badatelském centru na Gymnáziu Jihlava a fotoaparátů, které ovládali žáci OA, VOŠZ a SŽS, SOŠS Jihlava. Žáci společně se svými učitelkami a učiteli bádali v jinak nepřístupném lomu Kosov nedaleko Jihlavy. Výsledkem jsou nové poznatky a celá řada vzorků pro bádání z unikátního prostředí, které uniklo intenzivnímu zemědělství, zástavbě či zalesňování. Kromě toho vzniklo i umělecké dílo v podobě krásných fotografií a videí, ty žáci společně se svými pedagogy pořizovali v průběhu dvou let, ve čtyřech ročních obdobích. „Projekt posbíral celou řadu ocenění v nejrůznějších, i mezinárodních soutěžích, a je tak dobrý příkladem praxe, jak badatelsky orientovanou výuku realizovat zcela netradičním přístupem firmy Českomoravský štěrk HEIDELBERGCEMENT Groupe a dvou středních škol, které Kraj Vysočina zřizuje“, doplnila Jana Fialová, radní pro oblast školství, mládeže a sportu Kraje Vysočina.


Projektové aktivity prvního pracovního dne zakončila diskuse nad věcným obsahem nejbližší plánované vzdělávací aktivity, která proběhne v lednu 2019.

 logo Erasmus

  • Jana Hadravová, odbor školství, mládeže a sportu
    Kraj Vysočina, Jihlava
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.11.2018 / 9.11.2018

Počet návštěv: 3051
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek