Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál > Univerzita třetího věku


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Univerzita třetího věku

 
 
 
Univerzita třetího věku je pojem, který je široké veřejnosti dobře znám a uskutečňuje se na většině veřejných vysokých škol České republiky. V řadě měst probíhají i různé další varianty vzdělávání seniorů v klubech seniorů a dalších organizacích. 

Krajský úřad Kraje Vysočina ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava, připravil seniorům z Vysočiny zajímavou možnost jejich vzdělávání v rámci Univerzity třetího věku. Toto vzdělávání je unikátní v tom, že je primárně určeno seniorům z domovů pro seniory a uživatelům domovů pro osoby se zdravotním postižením na Vysočině. Přirozeně je kurz otevřen i široké seniorské veřejnosti ze spádových oblastí. 
Hlavní výhodou vzdělávání seniorů na Vysočině je právě to, že se vzdělávání uskutečňuje nejen v budově Vysoké školy polytechnické Jihlava, ale lektoři vyjíždí za seniory i do okresních měst a místem konání jsou: Domov pro seniory ve Velkém Meziříčí, Domov pro seniory Pelhřimov, Domov pro seniory Třebíč Koutkova Kubešova, Domov pro seniory Havlíčkův Brod (v letošním roce je tam studijní pauza) a Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou.
Nespornou prioritou je to, že přednášky mohou navštěvovat nejen senioři žijící doma ve svých bytech, ale také uživatelé domovů pro seniory a domovů pro osoby se zdravotním postižením z celého Kraje Vysočina,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk. Významným aspektem je rovněž to, že ke studiu mohou být přijati občané České republiky starší 50 let, a podmínkou přitom není předcházející středoškolské vzdělání účastníka. Stačí podat přihlášku a přijetí rovněž není vázáno na přijímací pohovor. Výukové skupiny jsou naplňovány do kapacity 25 posluchačů.
Výuka probíhá formou přednášek, seminářů a cvičení, vedou ji erudovaní akademičtí pracovníci Vysoké školy polytechnické a významní odborníci z praxe. Posluchači po absolvování kurzu neskládají žádné zkoušky, po dohodě s přednášejícím mohou dobrovolně vypracovat závěrečnou práci na téma, které si sami zvolí podle zaměření jednotlivých přednášek. Přednášky, semináře a cvičení probíhají v předem stanovených termínech, jedná se vždy o dvě výukové hodiny po 45 minutách a to ve 14 denních cyklech. 

Stručný přehled měst a studijních témat pro akademický rok 2017/2018:
  • Domov pro seniory Velké Meziříčí - Nauky o planetě Zemi
  • Domov pro seniory Pelhřimov - Nauky o planetě Zemi
  • Střední škola obchodu a služeb Žďár nad Sázavou - Dějiny umění v Evropě a jejich odezva v českých zemích
  • Domov pro seniory Třebíč Koutkova – Zdravý životní styl seniorů III.
  • Domov pro seniory Havlíčkův Brod - Arteterapie a psychologie pro seniory (v akademickém roce 2017/2018 je výuka pozastavena)
 
Srdečně zveme všechny seniory z Vysočiny ke vzdělávání v rámci Univerzity třetího věku. Neváhejte využít příležitost dozvědět se něco nového a setkat se se svými vrstevníky. Bližší informace a přihlášky najdou zájemci na webových stránkách Vysoké školy polytechnické Jihlava, Kraje Vysočina a pořádajících organizací.

 

Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Rodinný a sociální portál > Univerzita třetího věku

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 31092

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek