Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

Související témata

Cesta: Titulní stránka > Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Kraje Vysočina > KAP I a II > Workshopy a semináře

V Ostravě je dobojováno, mladí olympionici z Vysočiny přivezou medaile

Páté zimní olympijské hry dětí a mládeže do 16ti let roku 2012 jsou u konce. Mladé sportovce ze všech krajů republiky čeká už jen závěrečný ceremoniál, který začne v pravé poledne v ostravské ČEZ Aréně. Sportovci z Vysočiny obsadili mezi kraji konečnou devátou pozici a do svých domovů přiváží tři zlaté, sedm stříbrných a jednou bronzovou medaili. Nejúspěšnější sportovkyní z výběru Kraje Vysočina je Eliška Teplá, která dvakrát vybojovala zlato a jednou stříbro.

Pět závodních olympijských dní mají za sebou sportovní výběry mladých nadějí ze čtrnácti krajů. Ve třech sportovních areálech Moravskoslezského kraje se bojovalo ve dvanácti disciplínách. Kraj Vysočina vyslal svých 74 nejlepších sportovců, kteří předvedli své dovednosti v deseti disciplínách. Hlavní postavou výběru se stala Eliška Teplá, která vybojovala dvě prvenství a jedno druhé místo v lyžařských odvětvích. Zlaté medaile si odváží z biatlonového rychlostního závodu volné techniky na 3 kilometry a z vytrvalostního závodu klasickou technikou na 4 kilometry. Stříbro získala v biatlonové štafetě společně s Karolínou Otavovou a Kristýnou Černou. Další zlatou medaili přiváží Petra Hynková, která vyhrála závod na 333 metrů v rychlobruslařském sprintu. Ve stejné disciplíně, akorát že na 500 metrů dokázala vybojovat druhou pozici Tereza Neumanová. Sbírku medailí doplňuje stříbro ze štafety v klasickém lyžování, tu získal tým složený z Anety Trávníčkové, Kateřiny a Venduly Ostrejšových. Bronzovým kovem uzavírá kolekci úspěšná krasobruslařka Eliška Pavlasová.

Jak ukazují výsledkové listiny, tak se vysočinští reprezentanti pohybovali mnohokrát velice blízko stupňů vítězů, sedmkrát obsadili jak neoblíbené místo čtvrté, tak i sedmkrát místo páté. Výborné pozice obsadili také reprezentanti v kolektivních sportech. Hokejisté si připisují celkové páté místo a taneční uskupení místo šesté v disco tanci. Úspěch slaví také šachisté, patří jim konečná šestá příčka.

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 3.2.2012 / 3.2.2012