Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Životní prostředí > Prevence závažných havárií způsobených chemickými látkami
Zápis ze zasedání
komise Volnočasových aktivit č. 1/2003
ze dne 8. ledna 2003
Přítomni:
· Jaroslav Hájková - členka Komise volnočasových aktivit Rady kraje Vysočina;
· Mgr. Helena Hinková – členka Komise volnočasových aktivit Rady kraje Vysočina;
· Mgr. Josef Scháněl – člen Komise volnočasových aktivit Rady kraje Vysočina;
· Petr Krčál – člen Komise volnočasových aktivit Rady kraje Vysočina;
· Ing. Josef Plucar – předseda Komise volnočasových aktivit Rady kraje Vysočina;
· Roman Ondrušek – člen Komise volnočasových aktivit Rady kraje Vysočina;
· Ing. Jaroslav Paul – člen Komise volnočasových aktivit Rady kraje Vysočina;
· PaedDr. Jiřina Suchardová – členka Komise volnočasových aktivit Rady kraje Vysočina;
· Mgr. Alena Štěrbová – náměstkyně hejtmana;
· Mgr. Zdeněk Ludvík – vedoucí odboru školství, mládeže a sportu KrÚ;
· Tomáš Homa - Pionýr;
· Mgr. Jaroslav Petřivý – pracovník oddělení mládeže a sportu KrÚ;
· Bc. Jan Burda – tajemník komise.
Návrh programu:
1. Zahájení jednání a schválení programu;
2. Kontrola usnesení z minulého jednání;
3. Zhodnocení činnosti komise v roce 2002;
4. Plán činnosti komise na rok 2003;
5. Záměry grantových programů z Fondu Vysočiny na rok 2003;
6. Diskuse a různé;
7. Ukončení jednání.
1. Zahájení jednání a schválení programu
Ing. Josef Plucar, předseda komise volnočasových aktivit, zahájil jednání. Přivítal všechny přítomné. Dle počtu členů prohlásil zasedání za usnášeníschopné. Přednesl návrh programu jednání, navrhl zařadit bod programu č. 5 za bod č. 2. Tento návrh byl schválen. K zápisu z minulého zasedání nebyly vzneseny žádné připomínky.
2. Kontrola usnesení z minulého jednání
Předseda komise v několika větách shrnul závěry z minulého zasedání.
3. Záměry grantových programů z Fondu Vysočiny na rok 2003
Členové komise přímo na zasedání obdrželi aktuální verzi materiálu „Přehled záměrů grantových programů z Fondu Vysočiny na rok 2003“ vypracovaný oddělením mládeže a sportu KrÚ. Bc. Jan Burda uvedl, že oproti původnímu předpokladu nedojde ještě v roce 2003 k rozdělení kapitoly 2.4 Programu rozvoje kraje na dvě části (kultura a volný čas). Z tohoto důvodu došlo k ponížení některých původně plánovaných částek pro navrhované grantové programy. Tajemník komise se podrobněji vyjádřil k obsahu a zacílení jednotlivých programů obsažených ve zmiňovaném materiálu. Uvedl, že záměry nových grantových programu se bude zabývat Rada fondu Vysočiny, která bude zasedat 28. ledna 2003.
Mgr. Alena Štěrbová sdělila, že v roce 2002 bylo pro Fond Vysočiny vyčleněno 81 milionů Kč, schválené grantové programy byly v hodnotě cca 50 milionů Kč. Dne 17. prosince 2002 schválilo zastupitelstvo kraje rozpočet kraje Vysočina pro rok 2003. Krátce popsala strukturu a obsah, uvedla, že na prvním zasedání zastupitelstva kraje v roce 2003 se bude rozhodovat jaký objem finančních prostředků bude z nespecifikované rezervy kraje přesunut do Fondu Vysočiny. Mgr. Alena Štěrbová dále podrobně pohovořila o finančním rámci Fondu Vysočiny, aktualizaci Programu rozvoje kraje Vysočina (je nutná aktualizace dat, je třeba, aby Program rozvoje kraje byl aktivnějším a efektivnějším nástrojem regionální politiky kraje), hovořila o prioritách Programu rozvoje kraje, nutnosti stanovení nosných profilových témat. Uvedla, že nadregionální dlouhodobé akce jsou již přímo obsaženy v rozpočtu kraje, vyslovila podporu pro vytvoření grantového programu na podporu jednorázových akcí a celé řady žádostí o příspěvek, které přichází na kraj. Sdělila, že rada kraje nechce rozhodovat o jednotlivých příspěvcích, proto se přiklání k tomu řešit tuto problematiku formou grantových programů.
Mgr. Zdeněk Ludvík se vyjádřil k dosavadním návrhům grantových programů, tlumočil závěry ze zasedání Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost, který se konal 6. ledna 2003, kde byla vyzdvižena nutnost stanovení rámce a priorit, organizačního a časového rozvržení jednotlivých grantových programů. Uvedl, že by bylo dobré na jednání Rady fondu specifikovat rozdělení financí v společné kapitole kultury a volného času.
Tajemník komise hovořil o podpoření místních sdružení pro volný čas díky státní dotaci, kterou bude rozdělovat kraj
Jaroslava Hájková upozornila na to, že navrhované grantové programy nejsou zacíleny i pro obce. Mgr. Alena Štěrbová kvitovala tuto poznámku, řešení vidí ve specifikací okruhu příjemců.
Petr Krčál se připojil k názoru Jaroslavy Hákové. Vyjádřil přání, aby částka na připravovaný grantový program „Tábory 2003“ byla povýšena..
PaedDr. Jiřina Suchardová vznesla dotaz, zda-li bude při hodnocení žádostí o podporu z Fondu Vysočiny možnost drobné formální opravy žádostí. Mgr. Alena Štěrbová uvedla, že do doby podání žádostí mají žadatelé možnost využít veškeré podpory a pomoci garantů. Při samotném hodnocení však nebude možná žádná oprava. Tlumočila zkušenost z hodnocení grantových programů za rok 2002, kde docházelo k postupnému zlepšování vyplňování žádostí.
Dále se PaedDr. Jiřina Suchardová dotázala na krajské soutěže. Mgr. Ludvík informoval o problematice.
Tomáš Homa se vyjádřil ke grantovému programu „Tábory 2003“, kvitoval jeho záměr, vyslovil podporu pro navýšení finanční částky na tento grantový program. Dále pohovořil o nutnosti propagace a představení kraje – sdělil, že dětská organizace Duha a Rada dětí a mládeže kraje Vysočina se v tomto směru hodlají aktivně angažovat. Mgr. Alena Štěrbová ho vyzvala, aby jmenoval nejnaléhavější problém týkající se táborů. Tomáš Homa jako finančně nejnáročnější zmínil stany, stanové podstavy a vybavení kuchyně.
Rozvinula se rozsáhlá diskuse o dalším postupu při schvalování záměru nových grantových programů. Byla vznesena řada návrhů. Předseda vznesl návrh svolat mimořádné zasedání komise na středu 22. ledna 2003 v 10:00. Všichni s tímto návrhem souhlasili. Na základě závěrů z diskuse bylo přijato usnesení.
Usnesení 001/01/2003/VčaK
Komise volnočasových aktivit Rady kraje Vysočina
bere na vědomí
upravený přehled záměrů grantových programů z Fondu Vysočiny na rok 2003 a
pověřuje
tajemníka přípravou vyhlášení grantových programů „Volný čas“ a „Tábory 2003“ a jejich předložením na zasedání komise volnočasových aktivit č. 2/2003.
Usnesení bylo schváleno 6 hlasy.
4. Zhodnocení činnosti komise v roce 2002
K tématu pohovořil předseda komise. Konstatoval, že zasedání komise se konala pravidelně vždy každou druhou středu v měsíci. Komise se zasedala v roce 2002 celkem dvanáctkrát, z toho dvě zasedání byla výjezdní a poslední zasedání v roce 2002 bylo společně s poradním kolegiem komise. Jednání se téměř pravidelně účastnili členové rady kraje, Tomáš Homa (Pionýr) a Vladimír Daniel (I. PTS Zálesák). Celkem bylo přijato 25 usnesení. V průběhu roku rezignovala Ing. Jana Houšková, na její místo byl jmenován Mgr. Josef Scháněl. Komise splnila všechny úkoly, které si v průběhu rok stanovila.
Předseda poděkoval všem členům a tajemníkovi za práci v komisi v roce 2002.
5. Plán činnosti komise na rok 2003
Z časových důvodů byl tento bod přeložen na příští jednání komise.
6. Diskuse a různé
Nebylo vzneseno žádné téma ani připomínka k diskusi.
7. Ukončení jednání
Předseda poděkoval všem přítomným za účast. Zasedání Komise volnočasových aktivit Rady kraje Vysočina č. 2/2003 se uskuteční ve středu 22. ledna 2003 v 10:00 v budově Krajského úřadu kraje Vysočina (pavilon C, zas. místnost č. 1.21).
Ing. Josef Plucar v. r.
předseda Komise volnočasových aktivit
Rady kraje Vysočina
Záznam pořízen na jednání dne 8. 1. 2003.
Zapsala Kateřina Nedvědová dne 8. 1. 2003 (zápis pořízen na základě záznamu).
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se