Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

Související témata

Cesta: Titulní stránka > Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Kraje Vysočina > KAP I a II > Workshopy a semináře

Závody Zlaté lyže přilákaly na Vysočinu 22 tisíc diváků

V Novém Městě na Moravě je opět dobojováno. Druhý únorový víkend přinesl pro fanoušky bílé stopy po lednovém biatlonu další dva závodní dny, tentokrát v klasickém lyžování. Na Vysočinu se sjeli nejlepší světoví jezdci, aby se utkali v 74. ročníku Zlaté lyže. Do Vysočina arény si našlo ve dvou dnech cestu na 22 tisíc diváků z celého světa, mezi kterými nechyběl sportovní příznivec hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Sportovní atmosféru podpořil promotým Kraje Vysočina, který vybavil většinu fanoušků fandícími předměty a doprovázel je celým sobotním programem.

Po třech letech se podařilo vrátit tradiční závody Zlaté lyže zpět do Nového Města na Moravě. Vysokou kvalitu tratí, zázemí  i organizace si pochvalovali jezdci světové extratřídy i jejich realizační týmy. Kajot BET závody v bězích na lyžích připravily pro fanoušky chvíle plné očekávání. Hned první závod žen na 15 kilometrů klasicky přinesl divácky atraktivní závěr, kdy se o vítězce rozhodovalo v posledních desítkách metrů. Svou bojovnost předvedla Norka Björgenová v duelu s Kowalczykovou a vybojoval tak pro Norský výběr vítězství. Následující závod mužů na 30 kilometrů klasicky znamenal pro české příznivce zklamání. Nejlepší český jezdec Lukáš Bauer skončil kvůli obnovenému zranění paty až na 18. místě. I když se během závodu pohyboval na 4. příčce. Třicetikilometrovou trať ovládal Švéd Olsson. V neděli byly na programu štafety mužů na 4x10 kilometrů a žen na 4x5 kilometrů. Oba závody ovládly týmy Norska, které obsadily první pozice a dovršily na Vysočině úspěšné severské tažení.

Novoměstský areál neutichne ani v letních měsících. Na květen letošního roku je zde připraven atraktivní Světový pohár horských kol.

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 13.2.2012 / 13.2.2012