Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Záznam z galavečera
K projednání stěžejních témat v území zřizuje RSK pracovní skupiny. Pracovní skupina Vzdělávání iniciuje a doporučuje řešení problematiky související s přípravou a využitím evropských finančních zdrojů v oblasti vzdělávání v kraji. Na posledním zasedání účastníci jednání diskutovali o stavu krajského akčního plánování a zejména o přípravě na nové programové období v oblasti investičních projektů.
Pro efektivní využívání finančních zdrojů Evropského fondu pro regionální rozvoj slouží Integrovaný regionální operační program (IROP). Z něho jsou realizovány projekty zaměřené na vzdělávání, jeho potřebnou vybavenost a infrastrukturu. A právě o těchto projektových záměrech pro IROP 2021–2027 jednali odborníci z oblasti vzdělávání pod vedením krajského radního pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií Jana Břížďaly. Cílem jednání bylo schválit návrh kritérií pro stanovení pořadí projektů pro Regionální akční plán v oblasti pro střední a vyšší odborné školy, i s ohledem na vysokou poptávku po evropských finančních zdrojích pro tuto oblast.
„Kritéria byla předložena s cílem vytvořit rovné a transparentní podmínky pro čerpání prostředků IROP napříč regionem a bez rozdílu zřizovatele a podpořit zejména stavební akce, které zajišťují trvalejší řešení v oblasti vzdělávací infrastruktury, zaměřené cíleně na řízení, rozšíření či modernizaci odborných učeben, dílen, laboratoří či prostor pro praktickou výuku,“ uvedl krajský radní pro oblast školství Jan Břížďala. Pro uspokojení širšího spektra žadatelů bylo součástí kritérií navrženo zvýhodnění projektů s nižší finanční náročností, především těch do 10 milionů korun. Alespoň částečné bodové zvýhodnění se pak bude týkat všech projektů do 25 milionů korun. Z důvodu schopnosti efektivně a včas realizovat projekty byla součástí návrhů kritérií i hodnocení stavební připravenosti projektů. V tomto kritériu šlo zároveň o to navrhnout podporu takových projektů, které jsou dlouhodobě plánované a zřizovatelé škol ve spolupráci se školami již delší dobu pracují na jejich přípravě. Pro zajištění efektivity a využitelnosti prostor bylo dalším navrženým kritériem hodnocení časového využití prostor žáky či studenty ve vztahu k týdennímu rozvrhu ve vybudovaných prostorách.
Po proběhlé diskusi, vysvětlující nastavení jednotlivých kritérií, bylo navrženo doplnit kritérium stavební připravenosti konkrétním datem, ke kterému se bude toto kritérium posuzovat (tedy 30. listopad 2021), a následně členové pracovní skupiny s upraveným návrhem souhlasili. Kritéria schválená pracovní skupinou Vzdělávání budou předložena Regionální stálé konferenci na jednání 30. června 2021.
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se