Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Téma
I v letošním roce se žáci a studenti základních a středních škol mohou zapojit do soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet a vyhrát hodnotné ceny!
Jste kreativní? Máte vizionářské myšlení? Ještě Vám nebylo 27 let? Můžete se zúčastnit soutěže, kterou připravili organizátoři Kybernetické soutěže a řekněte všem, kde vidíte zranitelnosti našich moderních společností, a jak by je mohl ohrozit útok z kybernetického světa, jehož následky by mohly být podobné, nebo i horší, než třeba epidemie COVID-19.
Rada Kraje Vysočina schválila svým usnesením dne 28. dubna 2020 Akční plán elektronické bezpečnosti pro rok 2020 a plnění Akčního plánu z roku 2019.
V rámci projektu Kraje pro bezpečný internet vzniklo v roce 2019 deset videospotů, které jsou zaměřené na konkrétní případy kyberkriminality. Videospoty byly připraveny ve spolupráci s Policií ČR. Obsahují tedy reálné kazuistiky kyberkriminality, se kterými se veřejnost může obecně při používání IT technologií a internetu setkat.
Kriminalisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina se obracejí s upozorněním na všechny podnikatele s cílem varovat před útoky neznámých pachatelů. Počátkem letošního roku se totiž objevila vlna podvodných e-mailů se žádostí o proplacení faktury, která je zacílená především na větší firmy s organizační strukturou.
V letošním roce měli žáci a studenti v Kraji Vysočina možnost zapojit se do dvou soutěží souvisejících s problematikou elektronické bezpečnosti.
Žáci základních a středních škol se mohou se svou prací až do 31. prosince přihlásit do soutěže Nezávislí lépe myslí. Mohou vytvářet videa, plakáty, deskové hry, komiksy nebo prezentace na téma závislost na IT technologiích.
Až do 15. listopadu můžete soutěžit s projektem Kraje pro bezpečný internet a vyhrát hodnotné ceny. Vítěze losujeme každý měsíc! Více na www.kpbi.cz.
Pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti představila již poosmé soutěže týkající se tématu informačních technologií a elektronické bezpečnosti. I v letošním roce se žáci a studenti v Kraji Vysočina setkají s řadou novinek. V letošním roce se opět jedná o soutěže dvě.
Pro žáky a studenty základních a středních škol je v rámci projetu Kraje pro bezpečný internet připraveno devět e-learningových lekcí, na které navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek z oblasti bezpečného chování na internetu jsou soutěžící zařazeni do závěrečného losování o hodnotné ceny. Žáci a studenti si také mohou po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti a opět zde mohou získat zajímavé ceny od partnerů projektu sdružení CZ.NIC, společností Microsoft a GORDIC.
V rámci projektu Kraje pro bezpečný internet proběhly v Kraji Vysočina ve dnech 15. a 16. února 2018 semináře (Ne)bezpečný mobil. Semináře se uskutečnily na Gymnáziu v Jihlavě a na Gymnáziu, střední odborné škole a vyšší odborné škole v Ledči nad Sázavou.
Za účasti náměstka hejtmana Kraje Vysočina Vladimíra Novotného si v pondělí 29. ledna převzali mladí odborníci ocenění v soutěžích k problematice elektronické bezpečnosti. Žáci a studenti z Kraje Vysočina mohli poměřit své síly a dovednosti hned ve dvou soutěžích zaměřených na bezpečnost v IT. První byl soutěžní kvíz a Kvíz PLUS z projektu nazvaného Kraje pro bezpečný internet. Druhou možností byla kreativní soutěž věnovaná tématu internet věcí.
Žáci a studenti v Kraji Vysočina se mohou, kromě dvou soutěží k el. bezpečnosti, na jejichž přípravě se podílí Kraj Vysočina, zúčastnit i Středoškolské kybernetické soutěže. Tuto soutěž pořádá pracovní skupina kybernetické bezpečnosti AFCEA a zapojit se mohou studenti, kterým je mezi 14 a 21 lety.
Pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti představila už posedmé soutěže týkající se tématu informačních technologií a elektronické bezpečnosti. I v letošním roce se žáci a studenti v Kraji Vysočina setkají s řadou novinek. V letošním roce se opět jedná o soutěže dvě. Lákavá je letos odměna pro nejúspěšnější. Zatímco v jedné soutěži jsou připraveny mobilní telefony a tablety, druhá je motivovaná zajímavou finanční odměnou pro přihlášené a úspěšné školy. Více na www.kpbi.cz nebo na www.kr-vysocina.cz/ebezpecnost.
Pracovní skupina elektronické bezpečnosti byla varována Krajským ředitelstvím policie kraje Vysočina a požádána o rozšíření následujících informací mezi správce IT. PČR detekuje výrazný nárůst úspěšných útoků na informační systémy a sítě organizací a firem v Kraji Vysočina prostřednictvím instalace ransomware bez interakce uživatele.
Kraj Vysočina pořádá ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Kraje Vysočina a Policejní akademií pořádá 7. ročník mezinárodní konference Řešení elektronického násilí a kyberkriminality. Konference se uskuteční 19. a 20. října 2017.
Den bezpečnějšího internetu připadá tento rok na 9. února. Kraj Vysočina se problematice elektronické bezpečnosti mimo jiné věnuje v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet.
Pracovní skupina elektronické bezpečnosti byla varována Krajským ředitelstvím Policie ČR v Jihlavě a požádána o rozšíření následujících informací mezi správce IT. PČR v posledních týdnech detekuje výrazný nárůst úspěšných útoků na informační systémy a sítě organizací a firem v Kraji Vysočina prostřednictvím instalace ransomware bez interakce uživatele.
Rada Kraje Vysočina schválila svým usnesením dne 14. února 2017 Akční plán elektronické bezpečnosti pro rok 2017 a plnění Akčního plánu 2016.
Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se