Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Ceny MOSTY 2012 byly předány ve Žďáře nad Sázavou

Ceny MOSTY 2012 byly předány ve Žďáře nad Sázavou
Ve Žďáře nad Sázavou včera zazněla jména vítězů celonárodní ceny Mosty 2012. V rámci slavnostního ceremoniálu byly oceněny skutky ve prospěch občanů se zdravotním postižením. Uznávané ocenění udělovala Národní rada zdravotně postižených. Záštitu nad desátým ročníkem převzal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Za uplynulý rok bylo navrženo 70 nominací ve čtyřech tradičních kategoriích. V kategorii I. instituce veřejné správy získala cenu Knihovna Jiřího Mahena v Brně. Ocenění si vysloužila za bezbariérovost a soustavnou péči o uživatele s různými druhy handicapů. Ve II. kategorii pro nestátní subjekty připadla cena ZOO Liberec za zpřístupnění zahrady, toalet a občerstvení osobám na vozíčku.  V kategorii III. osobnost hnutí osob se zdravotním postižením obdržel ocenění Jaroslav Paur, který práci se sluchově a zdravotně postiženými lidmi zasvětil celý svůj život. V současnosti působí coby ředitel Svazu neslyšících a nedoslýchavých v České republice. Poslední v pořadí zvláštní cenu za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením získal Milan Jančo za systematické dokumentování přístupnosti památek spravovaných Národním památkovým ústavem z hlediska potřeb a požadavků návštěvníků s pohybovým omezením.

 

 „Byl jsem mile překvapen, s jakým nadšením bylo udílení cen na Vysočině připravováno. Ocenil bych, pokud by jejich pořádání bylo odrazovým můstkem pro další spolupráci,“ vyzdvihnul připravenost předseda NRZP ČR Václav Krása.

 

Předávání celonárodní ceny MOSTY je pro Kraj Vysočina coby partnera akce prestižní záležitostí. „Kraj Vysočina se hrdě hlásí k partnerství jubilejního ročníku,“ poznamenal radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

 

Do příprav akce se zapojily i místní školy. O hosty, kteří zaplnili velký sál Domu kultury, se starali studenti Střední zdravotnické školy ve Žďáře nad Sázavou a Hotelové školy ve Velkém Meziříčí.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.3.2013 / 22.3.2013

Počet návštěv: 18445
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek