Celodenní cvičení však mělo více cílů, prověřovalo se radiové spojení zasahujících posádek a zdravotnického operačního střediska na kanálu integrovaného záchranného systému, komunikace operačního střediska s nemocnicemi v kraji Vysočina i mimokrajskými a reálnost a funkčnost Traumatologického plánu Zdravotnické záchranné služby.
Odborná náplň cvičení se zabývala především nácvikem třídění a ošetření a terapie pacientů výjezdovými posádkami, nácvikem stanovení priorit transportu postižených a nácvikem vedení dokumentace při mimořádné události. Cvičení se zúčastnilo přes osmdesát zdravotníků ze všech pěti okresů našeho kraje, zasahovaly sanitky dopravní zdravotní služby Nemocnice Nové Město na Moravě i vrtulník Letecké záchranné služby Jihlava, jehož provozovatelem je firma Alfa Helicopter a k nim se přidali profesionální i dobrovolní hasiči žďárské oblasti a policisté Obvodního oddělení Nové Město na Moravě.
„Největší důraz jsme kladli na samotné zdravotnické zvládnutí situace, včetně postavení stanu a psychologické podpory zraněných,“ uvedl ředitel Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina MUDr. Lukáš Kettner, který měl při cvičení funkci rozhodčího.Náměstkyně ředitele MUDr. Edita Richterová svého šéfa doplnila: „všichni zúčastnění záchranné služby kraje Vysočina postupují přesně dle platného Traumatologického plánu“.
Složky Integrovaného záchranného systému kraje Vysočina provádí podobná cvičení pravidelně dvakrát až třikrát do roka, tato cvičení velkou měrou přispívají k dobré připravenosti záchranářů pro možné mimořádné a krizové situace. Lze si jen přát aby zůstalo pouze u nácviků.
Jedním z cílů bylo procvičit postavení a využití zdravotnického stanu k ošetření nemocných při hromadných neštěstích. Zasahoval i vrtultník letecké záchranné služby.