Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Family a Senior Point nově také ve Žďáře nad Sázavou

Family a Senior Point nově také ve Žďáře nad Sázavou
Za účasti náměstka hejtmana Kraje Vysočina Vladimíra Novotného, krajského radního Petra Krčála, žďárského místostarosty Josefa Klementa a dalších hostů byl včera v prostorách Polikliniky Žďár nad Sázavou otevřen Family a Senior Point. Tím byla dokončena postupně budovaná síť center pro rodinu v regionu. „Deset míst, která jsou přátelská rodině, bylo vybudováno v průběhu dvou let. Těší mě, že během této doby došlo ke zkvalitnění prorodinných aktivit, ale i k prohloubení čím dál častěji skloňované mezigenerační spolupráce,“ řekl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál.
 

 
 

Služby žďárského Family a Senior Pointu zajišťuje Kolpingovo dílo České republiky. Na jednom místě poskytuje zázemí pro péči o děti, možnost odpočinku a setkávání nebo informace o službách, které jsou jak pro rodiny, tak pro seniory k dispozici ve městě a jeho okolí. Návštěvníci mohou dále využít nabídky bezplatného internetu, účastnit se besed, přednášek a dalších akcí, které tým vyškolených pracovníků připravuje.


 „Rodiče u nás mohou také řešit své vztahové, výchovné nebo sociální problémy. Poskytujeme i kariérové poradenství, které může být přínosné při hledání zaměstnání po rodičovské dovolené nebo k zorientování se na trhu práce,“ doplnila pracovnice Family Pointu Barbora Marinčová.


Family a Senior Point ve Žďáře nad Sázavou má otevřeno od pondělí do pátku vždy od 8.00 do 15.00 hodin. Přístup je bezbariérový a všechny služby jsou poskytovány zdarma.


S nápadem zřídit obě centra pod jednou střechou přišla žďárská radnice. Využila možnosti spolupráce s Kolpingovým dílem, které už v prostorách polikliniky působí. Na provoz obou center bude přispívat Kraj Vysočina. „Činíme tak formou dotace. Výdaje na podporu rodin a seniorů jsou dobře vynaloženými prostředky,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí a grantové politiky Vladimír Novotný.


Vedle Žďáru nad Sázavou fungují Family a Senior Pointy v Havlíčkově Brodě, Jihlavě, Pelhřimově a Třebíči.


 • Marek Homolka, odbor sociálních věcí
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  tel.: 564 602 813, e-mail: homolka.m@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 24.11.2015 / 24.11.2015

Počet návštěv: 9267
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek