Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Téma


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Francouzsko-česká hudební akademie - mistrovské kurzy vážné hudby / Telč

 

 
 
název
Francouzsko-česká hudební akademie – mistrovské kurzy vážné hudby / Telč
organizátor autor
Česko-francouzská akademie Telč, o.p.s.

Francouzsko-česká hudební akademie v Telči, jejíž již 13. ročník se konal ve dnech 1. – 11. července 2007, nabízí mistrovské interpretační kurzy studentům konzervatoří a vysokých hudebních škol z České republiky, Slovenska, Francie a z dalších evropských i mimoevropských zemí. Francouzsko-česká hudební akademie v Telči si za uplynulých dvanáct let své existence vydobyla nezastupitelné místo v oblasti hudebního vzdělávání v České republice. Díky telčské akademii, této originální desetidenní hudební škole, mají studenti možnost setkat se s nejlepšími francouzskými a českými hudebními mistry. Tým profesorů se ustálil, kurzy vedou hudebníci, kteří stáli u zrodu akademie. Dramaturgie kurzů se záměrně nemění. Hru na dechové nástroje vyučují francouzští hudebníci a navazují tak na vynikající francouzskou školu (flétna – Catherine Cantin, klarinet – Michel Raison, hoboj – Jérôme Guichard, lesní roh – André Cazalet). Čeští profesoři v duchu české tradice vyučují hru na smyčcové nástroje (housle – Jan Talich, viola – Vladimír Bukač, violoncello – Jiří Bárta). Mezi telčskými studenty jsou i laureáti soutěže Pražského jara a významných zahraničních soutěží. Studenti přičítají své úspěchy též telčské akademii.
Mistrovských interpretačních kurzů a kurzů komorní hudby se v roce 2007 zúčastnilo celkem 80 studentů vysokých hudebních škol a konzervatoří - 54 Čechů, 18 Francouzů, 3 Slováci, 2 Poláci, 2 Japonci a 1 Australanka. Kromě hráčů na sólové nástroje se přihlásil klavírní kvartet z Francie, klavírní trio a dechový kvintet z Čech.
Během mistrovských kurzů měli studenti možnost vystupovat i společně se svými profesory na koncertech a veřejných přehrávkách. Veřejné přehrávky studentů se konaly v sále Základní umělecké školy v Telči. Koncerty se v roce 2007 konaly v kostele sv. Jakuba v Telči, v kostele Panny Marie Karmelské v klášteře v Kostelním Vydří. Nejlepší studenti vystoupili na závěrečném koncertu tradičně v Premonstrátském klášteře v Nové Říši. Již druhým rokem se v samém závěru akademie uskutečnil koncert studentů v Rakousku, v Premonstrátském klášteře v Gerasu.
Koncerty, které měly vysokou uměleckou úroveň a zároveň neopakovatelnou radostnou atmosféru, obohatily kulturní život Telče a celého regionu. Byly hojně navštíveny posluchači, kterými jsou pravidelní návštěvníci koncertů a hosté regionu Vysočina. Publikum strhnul radostný tvůrčí přístup studentů, kteří předvedli, že mají před sebou velkou uměleckou budoucnost.
Akademii ve spolupráci s městem Telč a Francouzským institutem v Praze pořádala již čtvrtým rokem Česko-francouzská akademie Telč, o.p.s., kterou jako jediný zakladatel založilo v roce 2003 město Telč. Projekt se jako každoročně uskutečnil pod záštitou velvyslance Francie v České republice a předsedy Senátu Parlamentu ČR.
http://www.academie-telc.cz

Francouzsko-česká hudební akademie – mistrovské kurzy vážné hudby / Telč
 
 
Zodpovídá: Bc. Veronika Švarcová
Vytvořeno / změněno: 7.3.2008 / 10.3.2008

Počet návštěv: 4148
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Další informace

 
  • Vysočina fandí kultuře
  • Zlatá jeřabina
  • Skutek roku
  • Muzeum4U
  • Fond Vysočiny
  • OPVK
  • Interreg
  • Zdravý kraj
  • CzechPoint
  • Vysočina - regionální produkt
  • ROP Jihovýchod
  • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek