Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka
Prvního občánka Kraje Vysočina, který se narodí v roce 2023 na území regionu, navštíví 2. ledna 2023 hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. V rámci dlouholeté tradice věnuje miminku zlatý šperk v podobě znamení zvěrokruhu a symbolický šek na deset tisíc korun.
Pobočka České společnosti ornitologické na Vysočině už od roku 2009 provádí evidenci, značení a ochranu doupných a jinak pro ptáky významných stromů v lesích. „Již v roce 2016 zahájil Kraj Vysočina spolupráci s ornitology a s Lesy České republiky při individuální ochraně hnízdišť vybraných druhů ptáků. V letošním roce Kraj Vysočina podpořil značení a ochranu doupných stromů celkem 120 tisíc korun. Úspěšnost tak zvaně chráněných hnízdění je prokazatelně vyšší než v případech, kdy s lesníky a vlastníky lesních pozemků nebyla navázána spolupráce a nebyli nijak informováni o doupném stromě v jejich lese,“ říká radní Kraje Vysočina Pavel Hájek za oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životní prostředí.
V pátek 30. prosince 2022 bude omezen provoz Krajského úřadu Kraje Vysočina a všechna jeho pracoviště zůstanou pro veřejnost zcela uzavřená. Nezbytné úřední záležitosti je proto nutné vyřídit před tímto datem nebo od pondělí 2. ledna 2023 opět v běžných úředních hodinách.
Do Vánoc odešle Kraj Vysočina ke schválení na Ministerstvo životního prostředí a Ministerstvo zemědělství nově zpracovaný Plán pro zvládání sucha a stavu nedostatku vody (Plán pro sucho). „Kromě ze zákona povinných údajů, jako jsou informace o aktuálním stavu významných vodních zdrojů včetně záložních, seznamů uživatelů vody významných pro dané území nebo popisu rizika sucha, priorit zásobování a návrhů postupů pro zvládání sucha, obsahuje vysočinský plán i speciální nepovinnou vrstvu, která byla vytvořena díky informacím o dopadech sucha na zásobování pitnou vodou od téměř tří stovek obcí. Ty s krajem proaktivně sdílely informace o aktuálních přijatých opatřeních, o problémech, které řešily v minulosti nebo řeší nyní, a to nejen s množstvím, ale i s kvalitou vody,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Pavel Hájek s tím, že tuto část bude kraj průběžně doplňovat a aktualizovat, tak aby měl stále dostatek informací přímo z terénu.
Muzeum Vysočiny Jihlava postupně realizuje projekt modernizace expozic. Díky němu byly v letošním roce obnoveny fasády a s počátkem nového roku se práce přesunou do interiéru. „Návštěvníci mají poslední možnost prohlédnout si stávající expozice před jejich rekonstrukcí. Navíc v pátek 30. prosince bude po celý den vstup do muzea zdarma. A od 31. prosince se muzeum pro veřejnost dočasně uzavře,“ sdělil Roman Fabeš, náměstek pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů s tím, že nové expozice by měly být otevřeny v červnu 2023.
Už během příštího roku budou moci komunitní domácnosti v Měříně, Žďáru nad Sázavou, Počátkách, Ledči nad Sázavou, Golčově Jeníkově, Havlíčkově Brodě a Hrotovicích využívat pro dopravu klientů nové vícemístné automobily na elektrický pohon. Podle informací Jana Tourka, radního Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí, je kraj pořídí z evropských dotací, a to z programu REACT-EU.
Stovky kusů vybraných druhově pestrých nepůvodních dřevin budou v následujících dvou letech vysazeny na dvou vybraných lokalitách Vysočiny. „Odborníci z Mendelovy univerzity v Brně budou až do roku 2031 ověřovat jejich vhodnost a vitalitu v podmínkách měnícího se klimatu a narůstajícího nedostatku půdní vláhy. Mezi ověřovanými dřevinami budou figurovat cizokrajné druhy typické například pro Blízký východ nebo Ameriku,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Pavel Hájek.
Ještě před koncem roku 2022 stihli studenti Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně Havlíčkův Brod a jejich učitelé absolvovat zahraniční exkurzi v rámci Evropského regionu Dunaj-Vltava (ERDV) do rakouského Lince.
Projekt DigiVill (číslo projektu ATCZ248) je realizován v rámci Operačního programu INTERREG V-A Rakousko-Česká republika v prioritní ose 4 Udržitelné sítě a institucionální spolupráce v období od 1. 6. 2020 do 31. 12. 2022. Projektovými partnery jsou Kraj Vysočina, spolková země Dolní Rakousko, RERA, a.s. (Regionální rozvojová agentura jižních Čech) a Jihomoravská agentura pro veřejné inovace JINAG, spolek.
Projekt ConNat (číslo projektu ATCZ45) je realizován v rámci Operačního programu INTERREG V-A Rakousko-Česká republika v prioritní ose 4 Životní prostředí a zdroje v období od 1. 10. 2017 do 30. 6. 2021. Projektovými partnery jsou vedle Kraje Vysočina také Nationalpark Thayatal GmbH, Úřad zemské vlády Dolního Rakouska, NÖ.Regional.GmbH, Universität für Bodenkultur Wien, Österreichische Bundesforste, Österreichischer Naturschutzbund, Agentura ochrany přírody ČR, Botanický ústav Akademie věd ČR, Jihočeský kraj, Národní park Podyjí a Národní park Šumav jako strategický partner.
Projekt Kvalifikace P 4.0 (číslo projektu KPF-02-165) je realizován v rámci Fondu malých projektů Operačního programu INTERREG V-A Rakousko-Česká republika v období od 1. 10. 2020 do 30. 9. 2022. Projektovými partnery jsou Kraj Vysočina a spolková země Horní Rakousko.
Projekt MagNet (číslo projektu ATCZ100) je realizován v rámci Operačního programu INTERREG V-A Rakousko-Česká republika v prioritní ose 4 Udržitelné sítě a institucionální spolupráce v období od 1. 1. 2017 do 31. 12. 2019. Projektovými partnery jsou Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, RERA, a.s. (Regionální rozvojová agentura jižních Čech) a spolková země Dolní Rakousko.
Projekt Lidová kultura / Volkskultur AT-CZ (číslo projektu ATCZ181) je realizován v rámci Operačního programu INTERREG V-A Rakousko-Česká republika v prioritní ose 2 Životní prostředí a zdroje v období od 1. 6. 2018 do 30. 9. 2022. Projektovými partnery jsou Kraj Vysočina, Jihočeské folklorní sdružení, z. s., Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace, Volkskultur Niederösterreich GmbH, Marktgemeinde Gutau a Verein Färbermuseum Gutau.
Projekt bude realizován v období od 1. 5. 2016 do 31. 12. 2023 a klade si za cíl zvýšení kvality přeshraničních projektů podpořených z programu INTERREG V-A Rakousko – Česká republika, a to díky zajištění hodnocení kvality podaných projektů prostřednictvím nezávislých odborných hodnotitelů. Toto hodnocení, které bude prováděno jak na české, tak i na rakouské straně, se stane podkladem pro rozhodnutí monitorovacího výboru o schválení projektu.
Cílem projektu je propojit v česko-rakouském programovém území regionální rozvoj a tím také zlepšit kvalitu přeshraničních projektů. Dalším cílem je posilování institucionální spolupráce mezi rakouskými zeměmi a českými kraji.
Cílem projektu je podpořit vytvoření a nastavení celistvého, funkčního přístupu pro systematické prosazování rovných příležitostí v rámci každodenního fungování kraje a krajského úřadu a přispět k vytyčení žádoucího směru dalšího rozvoje kraje jako moderního, skutečně otevřeného a přívětivého zaměstnavatele.
Projekt RUMOBIL si klade za cíl zlepšit organizaci, dostupnost a kvalitu služeb veřejné dopravy v regionech s převážně venkovským charakterem, dotčených demografickými změnami, a nalézt inovativní řešení a přístupy k dopravnímu plánování a koncepci dopravních politik pro tyto regiony.
Kraj Vysočina realizuje projekt Vzdělávání pro zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina reg. číslo CZ.1.11/4.2.00/39.01618, který je financován z Regionálního operačního programu Jihovýchod.
Projekt CEC5 – Demonstration of energy efficiency si klade za cíl podporovat zvyšování energetické účinnosti budov a jejich šetrnosti k životnímu prostředí cestou vytváření společných standardů a strategií, které budou v každé zapojené zemi ilustrovány výstavbou nebo rekonstrukcí budovy ve veřejném vlastnictví. Kraj Vysočina v rámci projektu uskuteční pilotní investici a vystaví budovu v nízkém energetickém standardu v Ústavu sociální péče Lidmaň na Pelhřimovsku. Projekt je realizován z Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.
Cílem projektu RAILHUC – Railway Hub Cities and TEN-T network je zprostředkovat výměnu zkušeností a poznatků mezi partnerskými regiony v oblasti integrace místní a regionální dopravy do národních a transevropských železničních sítí a nalézt tak nová řešení pro posílení významu železniční dopravy v zemích Střední Evropy a pro podporu dostupnosti Střední Evropy různými způsoby dopravy. Projekt je realizován z Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.
Evropský region Dunaj Vltava byl založen 30. 6. 2012. Region je pracovním společenstvím tří zemí zaměřené na přenos zkušeností, know-how, posílení partnerství a celkové zlepšení životních podmínek obyvatel.
22. listopad 2022
Složka dokumentů: Komise sociální a pro oblast protidrogové politiky - zápisy
8. prosinec 2022
Složka dokumentů: Dopravní komise - zápisy
15. prosinec 2022
Složka dokumentů: Zdravotní komise - zápisy
30. listopad 2022
Složka dokumentů: Komise pro zemědělství - zápisy
8. prosinec 2022
Složka dokumentů: Finanční výbor - zápisy
14. prosinec 2022
Složka dokumentů: Bezpečnostní komise - zápisy (r. 2022)
Složka dokumentů: Informace pro cestující
Složka dokumentů: Informace pro cestující
Složka dokumentů: Data VDV k použití
Složka dokumentů: Smluvní přepravní podmínky VDV
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se