Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Téma


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Krajský seminář na téma prevence internetové kriminality

Krajský seminář na téma prevence internetové kriminality
Tým Individuálního projektu „Podpora systému primární prevence sociálně patologických jevů“ vedený Mgr. Dominikou Štěrbovou uspořádal dne 3. listopadu 2010 v sídle Krajského úřadu kraje Vysočina odbornou konferenci na téma „Prevence internetové kriminality“ pro pracovníky ze školství, policie i z dalších odborných institucí a organizací a pro účastníky z řad veřejnosti. Seminář proběhl za účasti radních kraje Petra Krčála, radního oblast sociálních záležitostí, multikulturní spolupráci a sociálně patologických jevů, Zdeňka Ryšavého informatiky, životního prostředí, územního plánování a Marie Kružíkové, radní pro oblast školství.
 

 
 

Úvodním slovem akci zahájili radní kraje Vysočina Petr Krčál, Marie Kružíková a Zdeněk Ryšavý. Odborné konference se zúčastnilo 105 posluchačů z řad pedagogů, Policie ČR, Městská policie, Probační a mediační služby ČR a nestátních a neziskových organizací. S prvními odbornými příspěvky vystoupili zástupci organizace Saferinternet.cz – „Vzdělávání a boj proti online zločinu“ přednesl Pavel Vichtera, „Jak se bránit – právní poradna pro žáky a pedagogy“ – Martina Strnadová a Lukáš Ondráček. V rámci svých příspěvků obecně pojednali o problematice internetové kriminality a poukázali na její právní aspekty. Zároveň upozornili na možnost ohlásit nevhodný obsah internetu prostřednictvím webové stránky www.horkalinka.cz. Se zajímavým příspěvkem na téma „Síťová generace a riziková chování s ní spojená“ následně vystoupil Daniel Franc z organizace Unisona Studio. Za síťovou generaci je dle autora považována současná populace žáků a studentů do 20 let věku. U řečnického pultu ho vystřídal kpt. Pavel Zmrhal z Krajského ředitelství Policie ČR s tématem „Politika prevence Policie ČR“. Zdůraznil, že některé zločiny internetové kriminality přesahují hranice našeho státu, a tudíž je nutná mezinárodní spolupráce. Následně zástupce Linky bezpečí Peter Porubský prezentoval příspěvek na téma „Internetová kriminality a pomoc dětským obětem“. Uvedl kontakty, jejichž prostřednictvím se oběti kriminality mohou obracet na pracovníky Linky bezpečí, možnosti jsou: telefonní číslo 116 111, chat: http://chat.linkabezpeci.cz, popřípadě e-mail: pomoc@linkabezpeci.cz. Konferenci svým vystoupením uzavřel zástupce z organizace Vysočina Education Ivo Kuttelwascher. Nabídl účastníkům konference možnost dalšího vzdělávání.

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 5.11.2010 / 5.11.2010

Počet návštěv: 8831
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Další informace

 
  • Vysočina fandí kultuře
  • Zlatá jeřabina
  • Skutek roku
  • Muzeum4U
  • Fond Vysočiny
  • OPVK
  • Interreg
  • Zdravý kraj
  • CzechPoint
  • Vysočina - regionální produkt
  • ROP Jihovýchod
  • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek