Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Na třebíčském gymnáziu se soutěžilo v odborné činnosti středoškoláků

Na třebíčském gymnáziu se soutěžilo v odborné činnosti středoškoláků
V pondělí 28. 4. 2014 sebna třebíčském gymnáziu uskutečnilo krajské kolo 36. ročníku SOČ (Středoškolská Odborná Činnost). 57 žáků středních škol z Třebíčska, Jihlavska, Havlíčkobrodska a Žďárska představilo 11 odborným komisím práce z 18 soutěžních oborů. Do celostátního kola, které se uskuteční v červnu na plzeňském Gymnáziu Luďka Pilka, postoupilo 15 nejlepších prací. Dalších 5 zdařilých prací doporučily odborné komise k dodatečnému postupu do celostátního kola. "Práce jsou skutečně velice zdařilé. Někteří žáci nebo autorské týmy na sběru dat i zpracování výsledků pracují až dva roky," podotkla ředitelka třebíčského gymnázia Alice Burešová.
 

 
 

V Plzni budou Vysočinu reprezentovat zástupci Gymnázia Třebíč – Jan Melena (informatika), Pavel Vrbka (fyzika), Vojtěch Slouka (historie), Jiří Štěpanovský (elektrotechnika) a Marek Hodějovský (biologie). Dále postoupili studenti z Katolického gymnázia Třebíč – Přemysl Zhoř (teorie kultury) a Leona Eichlerová (zemědělství), z Gymnázia a Střední odborné školy Moravské Budějovice bude soutěžit Radka Klinerová (zdravotnictví).

 

SOČ je dobrovolná zájmová činnost studentů všech typů středních škol, kterou uskutečňují ve svých školách, mimoškolních zařízeních, klubech nebo i individuálně. Výsledkem je samostatně vypracovaná práce nebo učební pomůcka, která je předkládána k odbornému posouzení a následně je obhajována před odbornou porotou. Pro 36. ročník SOČ bylo vyhlášeno 18 soutěžních oborů, mezi které patří například biologie, historie, stavebnictví, architektura a design interiérů nebo třeba tvorba učebních pomůcek a didaktická technologie. Porota hodnotí především nápaditost při výběru tématu a uplatnitelnost výsledků řešení, znalost podstaty řešené problematiky, způsob řešení problému, podíl vlastní práce a vlastní přínos řešené problematice. U písemné práce, jejíž rozsah je zpravidla 20 - 30 stran textu, komise hodnotí přehlednost, srozumitelnost a úplnost popisu problematiky, způsob řešení a získání výsledků a v neposlední řadě i formální úroveň textu. Přehlídky prací SOČ se pak uskutečňují formou veřejné obhajoby. Autor během 5 - 10 minut porotu a přítomné stručně seznámí s obsahem práce, s jejím cílem, postupem a výsledky řešení. Následuje diskuse, při níž autor odpovídá na otázky odborné hodnotící poroty, přítomných i ostatních soutěžících. Porota hodnotí schopnost srozumitelně popsat a vysvětlit podstatu práce i schopnost správně reagovat na otázky a obhájit svoje výsledky řešení.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.4.2014 / 30.4.2014

Počet návštěv: 9642
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek