Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Samospráva


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Nadaní středoškoláci představili na VŠPJ své projekty

Nadaní středoškoláci představili na VŠPJ své projekty
Zlatý řez v architektuře nebo programování 6osých robotů. To jsou některá z témat dílčích projektů, které realizovali žáci středních škol ve spolupráci s akademickými pracovníky VŠPJ během školního roku 202/2021 v rámci projektu Nadaní studenti. Vyhodnocení realizace tohoto projektu, jehož cílem je podpořit zájem o vzdělání, vědu a výzkum u nadaných středoškoláků, se uskutečnilo v pondělí 8. listopadu 2021 v historické aule VŠPJ. Setkání se zúčastnili zástupci Kraje Vysočina –⁠ hejtman Vítězslav Schrek a radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jan Břížďala spolu s vedením VŠPJ, rektorem Václavem Báčou a prorektorem pro tvůrčí a projektovou činnost Zdeňkem Horákem.
 

 
 
Jedním z cílů Vysoké školy polytechnické Jihlava je podpora aplikované vzdělanosti v Kraji Vysočina. Důležitou součástí této podpory je i dlouhodobá spolupráce se středními školami, v jejímž rámci byl realizován projekt Nadaní studenti na podporu talentovaných žáků se zájmem o vzdělání, vědu a výzkum. V rámci projektu, do kterého se mohli zapojit všechny střední školy zřizované Krajem Vysočina, byla připravena celá řada dílčích projektů, na kterých se podíleli jako odborní garanti akademičtí pracovníci VŠPJ spolupracující s týmy žáků středních škol. 

Během školního roku 2020/2021 využilo možnosti zapojit se do projektu celkem šest středních škol. Jednalo se o Střední školu průmyslovou, technickou a automobilní Jihlava, Střední školu informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec a dále o gymnázia v Jihlavě, Velkém Meziříčí a Telči. Na těchto školách se žáci a pedagogové zapojili do jedenácti dílčích projektů různorodého zaměření od IT přes biologii až po psychologii

Velký zájem mezi přítomnými vzbudila například prezentace projektu Stres v percepci středoškoláků, v jehož rámci zkoumaly studentky Gymnázia Velké Meziříčí ve spolupráci s Martinou Černou z Katedry sociální práce VŠPJ dopady pandemie a distančního vzdělávání na vnímání stresu u středoškoláků. Studenti Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava zase představili během své prezentace doplněné o videa projekt s názvem Vytvoření a zpracování videí z dronu, na kterém spolupracovali s Františkem Smrčkou z Katedry technických studií VŠPJ. 
Během setkání zaměřeného na podporování zájmu nadaných žáků středních škol o vzdělání, vědu a výzkum v širokém spektru zdravotních, ekonomických a technických oborů uvedl ve svém projevu hejtman Vítězslav Schrek: „Jako absolvent oboru speciální pedagogika samozřejmě vím, že existuje celá řada důležitých programů a projektů na podporu znevýhodněných studentů, kteří potřebují naši pomoc. Velmi mě těší, že vedle těchto projektů vznikají i neméně důležité projekty jako Nadaní studenti, které poskytují podporu právě talentovaným studentům.“

nadaní
nadaní
nadaní
nadaní
nadaní

  • zpráva převzata od VŠPJ
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.11.2021 / 10.11.2021

Počet návštěv: 1118
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Další informace

 
  • Vysočina fandí kultuře
  • Zlatá jeřabina
  • Skutek roku
  • Muzeum4U
  • Fond Vysočiny
  • OPVK
  • Interreg
  • Zdravý kraj
  • CzechPoint
  • Vysočina - regionální produkt
  • ROP Jihovýchod
  • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek