Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Petr Krčál: Mezigenerační setkání mají ohlas u veřejnosti

Petr Krčál: Mezigenerační setkání mají ohlas u veřejnosti
S projektem rodinných pasů Kraje Vysočina se mohou jejich držitelé podívat na řadu zajímavých míst v České republice, ale i v Dolním Rakousku. Tam funguje nabídka slev již přes třicet let a má velmi kvalitně vybudovaný systém. Dnes se tam k němu hlásí více jak sto tisíc rodin. V Kraji Vysočina se k tomuto projektu přidalo více jak dvanáct tisíc rodin. Domácí pětiletá zkušenost přináší pozitivní obraz o řadě setkání a rodinných akcí, které se na Vysočině konaly. Navíc v současně době se Kraj Vysočina snaží i o generační propojení rodin. Propojení generací je i hlavním motem Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační spolupráce. Ten vyhlásila Evropská unie na podporu všech systému aktivního rozvoje komunikace mezi rodinami s dětmi a lidmi v seniorském věku.
 

 
 

„Propojení systému rodinných pasů Kraje Vysočina se systémem rodinných pasů Dolního Rakouska poskytuje držitelům řadu slev na jednotlivé druhy sportů a rekreačních pobytů. V rámci systému rodinných pasů se pravidelně konají i rodinné  akce, na kterých se rodiny nejenom setkávají a mají možnost si vyměnit zkušenosti, ale zejména mají možnost  účelně trávit volný čas,“ říká krajský radní pro sociální oblast a rodinnou politiku Petr Krčál.

 

Jednou z řady akcí je i vánoční setkání rodinných pasů v Zoologické zahradě Jihlava, které proběhlo 29. prosince 2012, a kde měly rodiny možnost zapojit se do bohatého programu, ale měly i možnost zúčastnit se komentovaného krmení zvířátek jihlavské zoologické zahrady. V pořadí druhého setkání rodin Kraje Vysočina v zoologické zahradě využila tisícovka dětí, které přišly se svými rodiči a s prarodiči. Mezi nimi nechyběl náměstek hejtmana Libor Joukl nebo krajští radní Petr Krčál a Marie Kružíková.

 

„To byl nakonec smysl této akce, propojit zájem jednotlivých generací a nabídnout i bohatý program pro mladé i ty starší. Navíc po více jak půlroční zkušenosti s projektem Senior pasů Kraje Vysočina lze pouze konstatovat, že je o akce i systém slev zájem. Do dnešního dne se přihlásilo přes šest tisíc seniorů a další každodenně přibývají,“ dodává krajský radní Petr Krčál.

 

Projekt rodinných pasů společně s projektem senior pasů plánuje i do budoucna spoustu společných akcí, které by podpořily mezigenerační spolupráci a které by také poukázaly na fakt, že v naší společnosti chybí pozitivní vnímání stáří, a to stáří jako fenoménu, který má ve společnosti pevné místo a které nesmí být přehlíženo. Lidí v seniorském věku totiž přibývá. I na Vysočině se průměrný věk obyvatel velmi zřetelně prohlubuje. Přibývá totiž lidí nad 65 let věku a výrazně se také mění postavení rodin. Z vícegeneračních rodin na dnešní jednogenerační a více kariérové. Co by se však měnit nemělo, to je pevná role rodiny ve společnosti. Rodina je stále nejdůležitějším a pevným základem každé dobře fungující společnosti. Stát by měl pak rodiny systémově podporovat v oblasti školství, sociální oblasti  a  nebo bydlení. Poslední dobou se v jednotlivých krajích budují i systémy podpor rodin s dětmi a seniorů přes systém slev a výhod.
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.12.2012 / 31.12.2012

Počet návštěv: 17112
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek