Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Téma


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Pokračuje příjem přihlášek k účasti na vzdělávacím programu Řemeslná obnova historických staveb

Pokračuje příjem přihlášek k účasti na vzdělávacím programu Řemeslná obnova historických staveb
Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči v rámci realizace projektu „Zvýšení konkurenceschopnosti v rámci celoživotního vzdělávání v oblasti obnovy a trvale udržitelného rozvoje kulturního dědictví“ připravilo na rok 2014 pilotážní ověření nově vzniklých vzdělávacích kurzů v oblasti specializovaných řemeslných prací prováděných při obnově historických staveb a jejich částí. Kurzy jsou koncipovány jako další vzdělávání rozvíjející kvalifikaci pracovníků v oblasti činností, které ještě nejsou charakteru restaurování, přesahují však rozsah běžným způsobem kvalifikované profese řemeslníka.
 

 
 

Kurz „Památková péče a příprava a realizace památkové obnovy“ je určen pro vlastníky a správce památek, odborné kapacity ze strany zhotovitelů obnov památkově chráněných a historických objektů (stavbyvedoucí, přípraváři zakázek), včetně zástupců církví a neziskových organizací a odborné pracovníky výkonné i odborné složky státní památkové péče. Další kategorii účastníků pak v druhém až devátém modulu tvoří řemeslníci, dle jednotlivých oborů: zedník, štukatér, kameník, malíř-natěrač, truhlář, tesař, kovář a pokrývač, kteří mají zájem o rozvoj své kvalifikace a získání specializace pro památkovou obnovu.

 

Kurzy jsou členěny na teoretickou část, která bude převážně probíhat v prostorách Územního odborného pracoviště NPÚ v tzv. Lannerově domě, Hradecká 6, v Telči, a praktické semináře na objektech památkové péče v Kraji Vysočina, jako jsou např. zámky v Brtnici, Červené Řečici a Polici. Částečně budou k praktické výuce využity dílenské prostory spolupracujících subjektů Střední školy stavební v Jihlavě a.Kamenosochařského střediska v Lipnici n. S. Každý z devíti kurzů je rozvržen do 100 h.

 

Podrobné informace o zahájení kurzů, jejich obsahu, podmínkách účasti atd. najdou zájemci na internetových stránkách www.obnovakulturnihodedictvi.cz . Prostřednictvím těchto stránek se budou moci zájemci přihlásit. Celková kapacita účastníků vzdělávacího programu je 90 osob, tedy v každém kurzu v průměru 10 osob. Kurzy jsou určeny přednostně zájemcům se středním stupněm vzdělání v oboru nebo příbuzném oboru (výuční list nebo maturita), případně vyšším, s trvalým bydlištěm nebo výkonem práce na území Kraje Vysočina. Úspěšní absolventi získají osvědčení o absolvování pilotního kurzu vzdělávacího programu. Účast na projektu je poskytován zdarma, rovněž ubytování je hrazeno z rozpočtu projektu.

 

Projekt je spolufinancován z 85% z Evropského sociálního fondu a z 15% ze státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

 

 

  • Národní památkový ústav, Územní odborné pracoviště v Telči, Ilona Ampapová, e-mail: ampapova.ilona@npu.cz, telefon: 567 213 116
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.1.2014 / 16.1.2014

Počet návštěv: 7984
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Další informace

 
  • Vysočina fandí kultuře
  • Zlatá jeřabina
  • Skutek roku
  • Muzeum4U
  • Fond Vysočiny
  • OPVK
  • Interreg
  • Zdravý kraj
  • CzechPoint
  • Vysočina - regionální produkt
  • ROP Jihovýchod
  • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek