Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Poslední možnost prohlídky expozic Muzea Vysočiny Jihlava před jejich uzavřením

Muzeum Vysočiny Jihlava připravuje modernizaci svých expozic
Muzeum Vysočiny Jihlava postupně realizuje projekt modernizace expozic. Díky němu byly v letošním roce obnoveny fasády a s počátkem nového roku se práce přesunou do interiéru. „Návštěvníci mají poslední možnost prohlédnout si stávající expozice před jejich rekonstrukcí. Navíc v pátek 30. prosince bude po celý den vstup do muzea zdarma. A od 31. prosince se muzeum pro veřejnost dočasně uzavře,“ sdělil Roman Fabeš, náměstek pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů s tím, že nové expozice by měly být otevřeny v červnu 2023.
 

 
 

První fáze oprav fasád muzejních expozičních domů na Masarykově náměstí skončila v listopadu. Hned od začátku nového roku se však rozeběhnou pracovní činnosti v interiérech muzea.  Některé expozice projdou pouze drobnou inovací, ale například část věnující se historii bude kompletně reinstalována. Na návštěvníky čeká hned několik novinek a překvapení. Prezentována budou také zcela nová témata. I po dobu uzavření muzea budou nadále probíhat oblíbené přednášky a další programy. Ty se přesunou do Malovaného sálu, který se nachází za muzejní kavárnou v sídle muzea na Masarykově náměstí 55. V kavárně se budou nadále konat i výstavy, které zpříjemňují pobyt návštěvníků v těchto prostorách. Informace o probíhající modernizaci expozic budou postupně zveřejňovány na sociálních sítích muzea. Projekt je realizován v rámci programu Integrované plány rozvoje území Ministerstva pro místní rozvoj a jeho celkové předpokládané náklady činí 33 miliónů korun. Dotace by měla tvořit 85 procent.

 

Vedle dosluhujících expozic můžete ještě do 30. prosince zhlédnout na muzejní půdě výstavu Archeologické výzkumy, objevy a nálezy na Třebíčsku, v prostoru arkád krásné snímky z letošní soutěže Photographia Natura, v přízemí v mázhausu benefiční výstavu Medvídek a v malém výstavním sále výstavu pořádanou při příležitosti životního jubilea muzejního zoologa, náruživého fotografa, spisovatele, pábitele a cestovatele Pavla Bezděčky. Využijte chvilky volného času po svátcích a před příchodem nového roku a zajděte se do jihlavského muzea podívat.

 

doba

 • z materiálů MVJ zpracovala Jana Komínová, odbor kultury a památkové péče Krajského úřadu Kraje Vysočina

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.12.2022 / 22.12.2022

Počet návštěv: 1171
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek