Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Setkání představitelů tří partnerských regionů v Nitře

Setkání představitelů tří partnerských regionů v Nitře
V uplynulém týdnu se v Nitře uskutečnilo setkání vrcholných představitelů tří partnerských regionů. Kraj Vysočina zastupoval hejtman Jiří Běhounek, Nitranský samosprávný kraj jeho předseda Milan Belica a za region Champagne-Ardenne přicestoval radní pro oblast ekonomického rozvoje a zaměstnanosti Jean-Marie Meunier. Na společném jednání shrnuli stav společné spolupráce a diskutovali další směr možné kooperace těchto tří regionů v budoucích letech.
 

 
 

Regiony spojuje především spolupráce v oblasti vzdělávání a cestovního ruchu. Zmíněna byla i kooperace v oblasti ekonomiky. „Konkrétně jsme hovořili například o Konferenci o výchově a vzdělávání, která je určena pro pedagogy a zabývá se výměnou teoretických i praktických zkušeností a poznatků v různých oblastech. V loňském roce bylo nosným tématem efektivní řízení středních škol,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a dodal, že dosud se konference pořádala každoročně v Nitře, do budoucna by se však měla rozšířit i do České republiky a Francie. Konat se bude vždy v jednom z regionů na základě rotačního systému.

 

V oblasti cestovního ruchu se v Nitře uskutečnila mezinárodní konference na téma „Budování cyklotras v Nitranském samosprávném kraji“. Výměna zkušeností a sdílení příkladů dobré praxe v oblasti výstavby cyklotras a podpory cykloturistiky, to bylo hlavní téma konference, na které se svým příspěvkem „Podpora cykloturistiky v České republice, se zaměřením na Kraj Vysočina“ vystoupil Tomáš Čihák, ředitel Vysočina Tourism.

 

Příští rok se jednání představitelů těchto tří regionů uskuteční ve francouzském regionu Champagne-Ardenne.

 

S Nitranským samosprávným kraje a regionem Champagne-Ardenne podepsal Kraj Vysočina smlouvu o spolupráci v dubnu 2006.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.8.2012 / 27.8.2012

Počet návštěv: 16396
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek