Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Šiklův mlýn hostil největší setkání rodin v České republice

Šiklův mlýn hostil největší setkání rodin v České republice
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, jeho náměstek Vladimír Novotný a krajští radní Petr Krčál a Josef Matějek se v sobotu 25. srpna zúčastnili Mezigeneračního setkání rodin ve westernovém městečku Šiklův mlýn. Největší setkání rodin v České republice se uskutečnilo v rámci projektu Rodinných pasů a Senior pasů.
 

 
 

Letos se konal již sedmý ročník této tradiční akce. Poprvé však byl rozšířen o program pro držitele Senior pasů. Do zábavního areálu tak zavítali nejen rodiče s dětmi, ale také jejich prarodiče.

 

Všichni účastníci se mohli těšit z bohatého programu. Pro děti byl přichystán nespočet atrakcí a soutěží. Jejich rodiče či prarodiče si mohli prohlédnout westernové městečko, zhlédnout dobové představení, umění artistů či jen tak v klidu odpočívat. Přímo pro seniory byla také otevřena senior kavárna a takzvaný seniorpoint.

 

V programu bylo také pamatováno na známé osobnosti. Koncert na podiu v Rodeo aréně odehrály české superstar Petr Bende a Zbyněk Drda. Největší ohlas však mělo superfinále soutěže „Čenda hledá supertalent“, která podporuje všechny aktivní děti v jejich činnostech a zájmech a do které se letos přihlásilo 436 soutěžících.  V celkem 17 vystoupeních těch nejlepších se ukázali tanečníci, zpěváci, herci, hráči na rozličné hudební nástroje, žongléři i gymnastky.

 

O celkovém vítězi rozhodovala porota, v níž zasedli také náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný a radní Petr Krčál. Byť letos na rozdíl od minulého ročníku nezískal hlavní cenu soutěžící z Vysočiny, byli její zástupci spokojeni.

 

„V letošním roce slavíme v Kraji Vysočina tři prvenství. V lednu byl předán Rodinný pas s pořadovým číslem 10.000, na přelomu června a července byla schválena nová Koncepce rodinné politiky Kraje Vysočina a na konci října začneme vydávat seniorpasy,“ pronesl radní Petr Krčál.

 

Součástí rodinného programu bylo také vyhlášení výsledků soutěže Regionální potravina Kraje Vysočina spojené s dosud největší ochutnávkou regionálních potravin.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.8.2012 / 27.8.2012

Počet návštěv: 18792
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek