Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Střední škola technická v Jihlavě má novou měřící učebnu

Střední škola technická v Jihlavě má novou měřící učebnu
Dnes v dopoledních hodinách se Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu zúčastnila otevření nové měřící učebny ve Střední škole technické Jihlava. „Celkové náklady na vybudování prostor a na nákup nového vybavení se vyšplhaly na 2,5 milionu korun. Z rozpočtu Kraje Vysočina bylo pokryto 96 procent ceny, tedy 2,4 milionu korun,“ uvedla radní Jana Fialová s tím, že technika bude sloužit také studentům ze Střední školy průmyslové Jihlava.
 

 
 

Od dnešního dne se jihlavští žáci strojírenských oborů budou připravovat do budoucích zaměstnání na nejmodernější technice. Vybudovaná učebna je vybavena 3D měřícím přístrojem, který dokáže na základě zadaných požadavků přeměřit ukotvenou součástku na tisíciny milimetrů. Společně s touto moderní technikou bylo pořízeno veškeré příslušenství v podobě notebooků a dalších menších měřících zařízení. Nová laboratoř byla vybudována v areálu Střední školy technické Jihlava v prostorách sloužících v dřívějších dobách jako garáže. „Veškerá pořízená technika bude sloužit žákům jak výučním oborům, tak oborům s maturitou. Po dohodě se zástupci střední školy průmyslové by měly být upraveny rozvrhy tak, aby vybavení sloužilo také k výuce tamějších žáků,“ okomentoval Josef Váca, ředitel krajské střední školy.

 

Vybavení bylo pořízeno v rámci dlouhodobé podpory modernizace vybavení technických škol Kraje Vysočina, která byla zahájena v roce 2005. Díky této aktivitě jsou postupně modernizovány technické školy na Vysočině. Nové měřící vybavení už používají žáci v Třebíči, Žďáře nad Sázavou a Pelhřimově, a nyní nově i v Jihlavě. V letošním roce se dočkají modernizace také stavební obory, konkrétně v Jihlavě a v Třebíči. Celkem uvolnil Kraj Vysočina ze svého rozpočtu na systémovou modernizaci technických středních škol 48 milionů.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.3.2013 / 25.3.2013

Počet návštěv: 16695
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek