Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Studenti z pelhřimovské průmyslovky se zapojí do mezinárodního hackathonu

V dalším ročníku mezinárodního hackathonu, na kterém skupiny nadaných studentů vysokých a středních škol v oboru nejen informačních technologií navrhnou prototypy řešení výzev moderní doby, tentokrát na témata zadaná v rámci Covid Mobility Race, bude mít opět Vysočina zastoupení. Kraj jako partner akce vysílá do soutěže tříčlenný tým žáků Střední průmyslové školy Pelhřimov. „ Martin Lahučký, Martin Borka a Tomáš Vokoun se rozhodli věnovat hledání atraktivního e-learningového řešení pro výuku matematiky. Kluci jsou nadšenci a jejich aktivity známe už z minulosti. Na projekt budou mít jen 2 dny a navíc ho budou muset on-line obhájit před mezinárodní porotou,“ popsal Václav Jáchim z Krajského úřadu Kraje Vysočina. Hackathonu se obvykle účastní přibližně 20 týmů a vítězný tým se může těšit na finanční odměnu.
 

 
 

Z důvodu pandemické situace se letošní ročník uskuteční pouze on-line formou v termínu 4.–7. června. Účastníci na svých projektech obvykle pracují pouze 48 hodin.

 

Pro Kraj Vysočina, který je opakovaně partnerem akce, je přínosné figurovat mezi účastníky, a to i formou zapojení týmu pracovníků odboru informatiky do sledování průběhu akce nebo hodnocení samotných projektů. Navíc není vyloučeno, že v budoucnu může být využito některé z generovaných řešení přímo v praxi. Jde i o zajímavou možnost jak se seznámit nebo spolupracovat se specialisty, kteří mohou v budoucnu být ochotni podílet se na regionálním technickém vzdělávání. V rámci letošního ročníku bylo přijato mezi oficiální témata i jedno navržené Vysočinou – stimulace incomingového turismu, tedy téma na podporu cestovního ruchu.

Například v loňském ročníku hackathonu na téma doprava představil svůj projekt tým SPŠTA Jihlava.

 

Podle informací hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka není vyloučeno, že do budoucna  Kraj Vysočina zváží uspořádání vlastního krajského hackathonu a dá šanci začínajícím technologickým nadšencům realizovat své vize.

 

Hackathon (také hack day nebo hackfest) je akce, při níž programátoři, případně ve spolupráci s grafiky a webdesignéry, intenzivně pracují na zadaném softwarovém projektu.

 Více o celé akci v angličtině na www.covidmobilityrace.com.


 • Václav Jáchim, odbor informatiky
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.5.2020 / 29.5.2020

Počet návštěv: 3961
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek