Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Tiskové zprávy - březen 2013

 
 
 • Kraj Vysočina rozdělí 13 miliónů na obnovu kulturních památek (19.3.2013)
  Židovské památky na Vysočině to není jen Třebíč

  Peníze na obnovu kulturních památek letos od Kraje Vysočina dostane 87 žadatelů. Celkem půjde o částku 13 miliónů korun, stejně jako loni. Kraj vybíral z 94 žádostí s celkovým finančním objemem požadavků téměř 20 miliónů korun. „Ve většině případů o finanční dotaci Kraje Vysočina na opravu památek žádají církve,“ uvedla Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu. Dotace dnes projednala krajská rada, s konečnou platností je bude schvalovat zastupitelstvo 2. dubna.

   
 • Nové krajské granty podpoří regionální kulturu a pomohou s nabídkou regionálních produktů (19.3.2013)
  Fond Vysočiny: Krajská samospráva dnes vyhlásila osm nových grantových programů

  Krajská rada dnes doporučila zastupitelům vyhlásit na nejbližším jednání 2. dubna další dva programy v rámci Fondu Vysočiny. Jde o grantový program Regionální kultura 2013 a Prodejny regionálních produktů 2013. „V letošním roce bude vyhlášeno 20 grantových programů v celkovém objemu přes 51 milionů korun. Zaměřením programů se snažíme reagovat na aktuální potřeby jednotlivých subjektů v našem regionu. Fond Vysočiny jako nástroj podpory se dlouhodobě osvědčil a budeme se snažit zachovat tento institut i do budoucna,“ uvedl Vladimír Novotný, náměstek hejtmana, do jehož gesce grantové programy patří.

   
 • Odhalení pamětního kamene v Hroznatíně se zúčastnili i krajští radní (18.3.2013)
  Odhalení pamětního kamene v Hroznatíně se zúčastnili i krajští radní

  V sobotu si v Hroznatíně na Třebíčsku připomněli tamního významného rodáka, legionáře, armádního generála a bývalého prezidenta Ludvíka Svobodu. Před polednem zde u příležitosti 70. výročí bitvy u Sokolova odhalili pamětní žulový kámen, do kterého je vsazena černá leštěná deska s podobiznou Ludvíka Svobody v uniformě. Výsledná podoba kamene vznikala v Lipnici nad Sázavou. Za Kraj Vysočina, který na realizaci pamětního kamene přispěl částkou 80 tisíc korun, se slavnostního aktu zúčastnili radní Marie Kružíková a radní Petr Piňos.

   
 • Hledá se Vesnice roku Kraje Vysočina (15.3.2013)
  Vesnice Vysočiny, logo

  Ministerstvo pro místní rozvoj společně s partnery vyhlásilo už 19. ročník soutěže Vesnice roku. Až do konce dubna se mohou obce splňující podmínky účasti hlásit a usilovat o titul spojený nejen s finanční odměnou od vyhlašovatelů, ale i od Kraje Vysočina. Obce musí podat řádně vyplněnou elektronickou přihlášku včetně povinných příloh a uhradit povinný registrační poplatek ve výši 2 koruny za každého občana přihlašované obce. Vítězem krajského kola v loňském roce se stala obec Křižánky, která následně bodovala i v celostátním kole.

   
 • Krajská rada se setkala se starosty obcí (14.3.2013)
  Krajská rada se setkala se starosty obcí

  První letošní setkání členů Rady Kraje Vysočina se starosty všech obcí regionu opět hostila 14. března 2013 Třešť. Mluvilo se tradičně o financování přenesené působnosti státní správy, využití prostředků z Evropských fondů a nových grantových programech. Zástupci krajského integrovaného systému zmínili novinky v bezpečnosti v regionu. Jako jedni z prvních dostali starostové také základní informace o plánovaných změnách v regionálním školství a došlo i na diskuzi o integrovaném systému nakládání s odpady.

   
 • Libor Joukl: Konečně existuje řešení nebezpečné křižovatky na Exitu 112 u Jihlavy (14.3.2013)
  Libor Joukl: Konečně existuje řešení nebezpečné křižovatky na Exitu 112 u Jihlavy

  Po několikaletých jednáních a hledání dnes padlo definitivní průchodné a finančně přijatelné řešení bezpečnosti křižovatky v blízkosti Exitu 112 dálnice D1 známější pod názvem u Tří Věžiček. „Dopravu na této frekventované křižovatce mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem budou v budoucnu řídit semafory,“ sdělil závěr dnešní schůzky zainteresovaných stran Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy. Řešení, jehož hodnota se blíží osmi miliónům korun, bude realizováno v lepším případě už na přelomu let 2013 a 2014.

   
 • Jiřina Pfeiferová z myslibořického domova pro seniory oslavila 103. narozeniny (14.3.2013)
  Jiřina Pfeiferová z myslibořického domova pro seniory oslavila 103. narozeniny

  Jiřina Pfeiferová z Domova pro seniory v Myslibořicích oslavila v tomto týdnu 103. narozeniny. Mezi gratulanty nechyběl ani dárek a gratulace od Kraje Vysočina. Kytici a dárkový koš předala oslavenkyni vedoucí odboru sociálních věcí krajského úřadu Věra Švarcová.

   
 • Ája hledá na Vysočině další supertalent (14.3.2013)
  Ája hledá podruhé supertalent v Kraji Vysočina

  Myslíte si, že máte talent nebo jste v něčem výjimeční? Zpíváte, tancujete, hrajete na hudební nástroje nebo snad kouzlíte? Přihlaste se i letos do soutěže Ája hledá supertalent. Třetí ročník multitalentové soutěže vyhlašuje Kraj Vysočina v rámci projektu Rodinné pasy Kraje Vysočina. Uzávěrka přihlášek je 3. května 2013. Více informací na www.ajahledasupertalent.cz.

   
 • S Vysočinou do Evropy: Za dvacet správných odpovědí čtyři letenky do Velké Británie (13.3.2013)
  S Vysočinou do Evropy: Za dvacet správných odpovědí čtyři letenky do Velké Británie

  Tři stovky soutěžících se letos zapojily do čtvrtého kola soutěže pro studenty středních škol S Vysočinou do Evropy. Finálovým kolem, které se dnes konalo v Jihlavě, prošli nejlépe studenti krajských gymnázií Veronika Puchnerová, Petr Lukeš, Jakub Liška a Adéla Julišová. „Tradiční odměnou pro čtyři nejlepší je prázdninový jazykový kurz ve Velké Británii, který věnovali do soutěže generální sponzoři. Letos jsme udělali výjimku v počtu letenek, protože na druhém místě skončila se stejným počtem bodů hned trojice soutěžících, “ uvedl za pořadatele soutěže Kamil Ubr z krajského odboru školství, mládeže a sportu. Soutěž má u středoškoláků prověřit znalosti anglického jazyka, regionálních reálií a jejich komunikační zdatnost. Finále se účastnila třicítka nejúspěšnějších řešitelů z průběžných kol.

   
 • Kraj Vysočina opět podpoří realizace přírodních zahrad (13.3.2013)
  Kraj Vysočina opět podpoří realizace přírodních zahrad

  I v letošním roce vyhlásí kraj v rámci Fondu Vysočiny grantový program Environmentální osvěta – Přírodní zahrady 2013. Jeho cílem je podpora vytváření přírodních zahrad a propagace přírodě blízké péče o zahrady a parky, které povedou k posílení biodiverzity uvnitř měst, městysů a obcí. Pro letošní rok je na podporu přírodních zahrad vyčleněna částka 1,5 milionu korun a žadatelé mohou získat na svůj projekt až 80 tisíc korun za podmínky minimálně 30% spoluúčasti na nákladech. O vyhlášení grantového programu bude krajské zastupitelstvo rozhodovat na svém zasedání 2. dubna 2013.

   
 • Řemeslo Vysočiny 2013: soutěž středoškoláků v odborných činnostech (13.3.2013)
  Řemeslo Vysočiny 2013: soutěž středoškoláků v odborných činnostech

  Střední škola technická Žďár nad Sázavou uspořádala na konci února krajskou soutěž Řemeslo Vysočiny 2013. Žáci osmi středních škol z Kraje Vysočina a dvou středních škol ze sousedního Pardubického kraje poměřily své odborné znalosti ve dvou kategoriích – programování a zároveň obsluha CNC obráběcích strojů a soustružení. Celkem se soutěžního klání zúčastnilo 26 žáků, čtyři z nich budou reprezentovat Kraj Vysočina na celostátním finále 21. a 22. března v Brně.

   
 • Hejtman Jiří Běhounek zítra poobědvá s novým prezidentem (12.3.2013)
  Hejtman Jiří Běhounek zítra poobědvá s novým prezidentem

  Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek zítra poobědvá s novým prezidentem České republiky Milošem Zemanem. Ten pozval krátce po svém nástupu do úřadu všechny krajské hejtmany na oficiální setkání. Jiří Běhounek bude hlavu státu informovat o velice vážné situaci, která hrozí v souvislosti se současným financováním zdravotnictví zaviněným restrikcemi a omezeními úhradové vyhlášky a o problémech, které musí samosprávy a jejich agendy řešit při naplňování politiky informatizace veřejné správy.

   
 • Ceny MOSTY budou vyhlášeny ve Žďáře nad Sázavou (12.3.2013)
  Ceny MOSTY budou vyhlášeny ve Žďáře nad Sázavou

  Národní rada osob se zdravotním postižením ČR vyhlásí ve čtvrtek 21. 3. 2013 vítěze v jednotlivých kategoriích ceny Mosty 2012. Do desátého ročníku soutěže bylo navrženo celkem 70 nominací. Slavnostní ceremoniál, který se koná pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, se uskuteční od 15.00 hodin v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou. Místo konání nebylo zvoleno náhodně. Žďárské dějiště splňuje přísné požadavky ze strany organizátorů, kterým figurovala maximální bezbariérovost nabízeného objektu.

   
 • Začíná hlasování o Zlatou jeřabinu – Cenu Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2012 (12.3.2013)
  Začíná hlasování o Zlatou jeřabinu – Cenu Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2012

  Datum 11. března 2013 si vyznačili v kalendáři nejen všichni organizátoři, ale jistě už i mnozí příznivci kulturních akcí a obdivovatelé zdařilých rekonstrukcí regionálních památek, které byly vybrány na soutěžní seznam 9. ročníku ankety Zlatá jeřabina - Cena Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2012.

   
 • Zóna 2013: Vysočina se připravuje na rozsáhlé cvičení (12.3.2013)
  Zóna 2013: Vysočina se připravuje na rozsáhlé cvičení

  26. – 28. března 2013 projdou složky Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina rozsáhlým cvičením s názvem Zóna 2013. To má za úkol prověřit činnost orgánů krizového řízení při řešení následků simulované radiační havárie na Jaderné elektrárně Dukovany a procvičit ochranná opatření v případě nebezpečí vzniku radiační havárie na elektrárně. „Během cvičení není po veřejnosti vyžadována žádná součinnost. Pouze je třeba počítat s lokálními dočasnými dopravními omezeními,“ uvedl dnes na tiskové konferenci Kraje Vysočina Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina a hlavní řídící cvičení.

   
 • Nejlepší webové stránky v kraji mají Jihlava a Okříšky (11.3.2013)
  Zlatý erb

  Desátý ročník krajského kola soutěže Zlatý erb 2013 nepřinesl v některých kategoriích žádné překvapení. Stejně jako v minulých ročnících mezi oceněnými figurovaly www stránky statutárního města Jihlavy, městyse Okříšky nebo Nového Města na Moravě. Vedle odborného hodnocení 28 členné poroty hlasovala tradičně i veřejnost, kterou nejvíce oslovila webová stránka obce Koněšín.

   
 • Neziskové organizace mohou počítat s další podporou Kraje Vysočina (11.3.2013)
  Neziskové organizace mohou počítat s další podporou Kraje Vysočina

  Kraj Vysočina poskytne v roce 2013 další účelové dotace na provoz Krajského koordinačního a servisního střediska a stejně jako v minulosti mimořádně podpoří projekty neziskových organizací působících na Vysočině. Stane se tak na základě smlouvy o spolupráci uzavřené mezi Koordinačním uskupením NNO Vysočiny a Krajem Vysočina. „Za tímto účelem je v krajském rozpočtu vyčleněno 500 tisíc korun. Například stejná částka loni umožnila bezproblémový provoz KOUS a navíc pomohla neziskovkám s uskutečněním šedesáti čtyř obecně prospěšných, společenských nebo sportovních akcí,“ uvedl Petr Piňos, radní Kraje Vysočina pro oblast multikulturní spolupráce a neziskový sektor.

   
 • Na středních školách roste zájem o studium ruského jazyka (7.3.2013)
  Na středních školách roste zájem o studium ruského jazyka

  Devadesát procent všech studentů středních škol v regionu studuje anglický jazyk, němčinu si vybrala zhruba polovina studentů a její oblíbenost, podle krajských statistik, v čase mírně klesá. „S velkým odstupem od angličtiny a němčiny registrujeme zájem o výuku francouzského jazyka,“ informovala Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství s tím, že už několik let pozvolna roste zájem o jazyk ruský.

   
 • Hejtmani: Řešme problémy podnikání v regionech (7.3.2013)
  Hejtmani: Řešme problémy podnikání v regionech.

  V areálu brněnského výstaviště se včera hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek společně s hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem setkali se zástupci významných zaměstnavatelů z obou regionů. Svaz průmyslu a dopravy ČR připravil diskusní setkání k tématu vývoje spolupráce krajů a podnikatelského sektoru.

   
 • Na cestě s pamětí … (6.3.2013)
  Na cestě s pamětí …

  Jedinečnou příležitost otestovat si vlastní paměť a naučit se jednoduchá cvičení k jejímu trénování budou mít zájemci všech věkových kategorií ve čtvrtek 14. března 2013 od 10 do 12 hodin v sídle Kraje Vysočina na Žižkově ulici v Jihlavě. Pro účastníky bude připraveno šest stanovišť, kde budou plnit zajímavé úkoly zaměřené na posílení paměti, pozornosti a prostorové představivosti. Akci pořádá už posedmé krajský odbor sociálních věcí v rámci Národního týdne trénování paměti.

   
 

Zobrazeno je 20 z celkem 48 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2013 > Tiskové zprávy - březen 2013

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 176375

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek