Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Tiskové zprávy - březen 2013

 
 
 • Odstartovalo hlasování v anketě Skutek roku 2012 (6.3.2013)
  Odstartovalo hlasování v anketě Skutek roku 2012

  Letošní ročník soutěžní ankety Skutek roku 2012 se na začátku března přehoupl do fáze hlasování. Veřejnost může svými hlasy vyjádřit uznání aktivní dobrovolné práci jednotlivců a to hned v pěti soutěžních kategoriích: sociálně-zdravotní oblast; kultura a umění; životní prostředí; volný čas dětí a mládeže; poradenství, osvěta a vzdělávání. Zapojte se i Vy a podpořte svého favorita!

   
 • Kraj připravuje rekonstrukce školních kuchyní v Jihlavě a Pelhřimově (5.3.2013)
  Kraj připravuje rekonstrukce školních kuchyní v Jihlavě a Pelhřimově

  Kuchyně Střední školy obchodu a služeb v Jihlavě a Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště v Pelhřimově doznají velkých změn. Kraj Vysočina připravil na tento rok celkovou rekonstrukci obou gastroprovozů. V Jihlavě by se mělo začít v dubnu, stavební práce v Pelhřimově by se měly naplno rozběhnout o letních prázdninách. „Rekonstrukce v Jihlavě byla nutnou podmínkou budoucího provozu kuchyně, která zajišťuje stravovací služby i pro studenty dalších jihlavských středních škol a zároveň bude nově sloužit i pro praktickou výuku oboru kuchař-číšník. Do stavební akce vloží kraj částku přibližně 18,5 milionů korun bez DPH,“ upřesnil Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast majetku.

   
 • „A Můzám byl zámek domovem…“ (5.3.2013)
  „A Můzám byl zámek domovem…“

  Na podzim minulého roku začala dlouho očekávaná rekonstrukce a revitalizace zeleně (parků) v rámci projektu Kraje Vysočina „Revitalizace parků v zařízeních zřizovaných Krajem Vysočina“. Je realizována v areálech příspěvkových organizací, které zřizuje Kraj Vysočina (dětské domovy, domovy pro seniory, ústavy soc. péče, zdravotnická zařízení), mimo jiné i v Dětském domově v Nové Vsi u Chotěboře.

   
 • Zlatý erb: Blíží se slavnostní vyhlášení soutěže (5.3.2013)
  Zlatý erb

  Výsledky 15. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb budou vyhlášeny už za týden. 11. března přesně hodinu po poledni odtajní porota v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě šestici nejlepších webů a elektronických služeb v regionu. Mezi finalisty opět figuruje statutární město Jihlava, které v loňském roce uspělo nejen v krajském, ale i v celonárodním kole. Nováčkem mezi finalisty jsou stránky Brtnice, SDH Libice a SDH Jámy.

   
 • Kraj pomohl s pořízením plošiny pro vozíčkáře pro železniční stanici v Křižanově (4.3.2013)
  Kraj Vysočina přispěje na dvě zvedací plošiny na vlakových nástupištích v Okříškách a Horní Cerekvi

  Zdvihací plošinu, která ulehčí cestování lidem na vozíku, mohou nově využívat cestující na nádraží v Křižanově na Žďársku. Je to už dvanáctá podobná plošina v regionu. „Na nákup plošiny za 180 tisíc korun přispěly kromě Kraje Vysočina také samosprávy Křižanova a několika dalších obcí, Správa železniční dopravní cesty a Konto Bariéry. Kraj pomohl částkou 30 tisíc korun,“ uvedl při předávání Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast dopravy.

   
 • Rok 2013 - vyhlášen rokem lidové architektury (4.3.2013)
  Památková zóna Zhoř

  Zvýšit zájem široké veřejnosti o jedinečné kulturní dědictví naší země a posílit vědomí odpovědnosti za jeho uchování a péči o něj si dávají za cíl iniciátoři akce Rok lidové architektury. Společné setkání protagonistů této aktivity hostilo v závěru minulého týdne také sídlo Kraje Vysočina pod záštitou radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíkové. Rok lidové architektury bude příležitostí připomenout i v rámci Vysočiny mimořádnou práci lidových stavitelů. Více informací se brzy objeví na www.kr-vysocina.cz

   
 • Oprava dálnice D1 zásadně ovlivní organizaci práce krajských složek integrovaného záchranného systému (1.3.2013)
  Oprava dálnice D1 zásadně ovlivní organizaci práce krajských složek integrovaného záchranného systému

  Náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl dnes v Jihlavě jednal s generálním ředitelem Ředitelství silnic a dálnic ČR Davidem Čermákem. Důvodem jsou novinky v plánované modernizaci více než dvacítky úseků dálnice D1. „Od oprav dálnice se odvíjí také plánování nebo odsunutí modernizace a oprav mostů nad D1 ve správě kraje, organizace práce krajského integrovaného systému a zajištění informovanosti motoristů projíždějících regionem,“ upozornil Libor Joukl. Aktuálně se Vysočiny týkají opravy dálnice na třech místech. Vedení kraje se oprávněně obává zvýšené frekvence dopravy, především tranzitní, na souběžných krajských komunikacích II/602 a II/112.

   
 • Vedení patnácti největších obcí na Vysočině se nebrání vzniku spalovny (1.3.2013)
  Vedení patnácti největších obcí na Vysočině se nebrání vzniku spalovny

  Starostové 15 obcí s rozšířenou působností v Kraji Vysočina se nebrání vzniku spalovny odpadu. Považují spalovnu za jedno z možných budoucích řešení, požadují však dostatečné ekonomické vyhodnocení projektu. Po jednání se zástupci Kraje Vysočina uvažují starostové o vzniku společnosti, která by je zastupovala při vyjednávání podmínek řešení společné odpadové politiky vč. případného zastupování a koordinace ve věci plánování a výstavby spalovny.

   
 

Zobrazeno je 8 z celkem 48 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3-  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2013 > Tiskové zprávy - březen 2013

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 176458

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek