Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Tiskové zprávy - červenec 2016

 
 
 • Čtvrtý ročník Letního dovádění s Vysočinou je tady! (7.7.2016)
  Letní dovádění s Vysočinou lidi pobavilo

  Hybrálec na Jihlavsku se stane první zastávkou čtvrtého ročníku letní tour Kraje Vysočina. Letní dovádění s Vysočinou odstartuje v obci na Jihlavsku už tuto neděli 10. července. Následovat bude dalších sedm zastavení v každém z okresů regionu. „Na všech místech nabídneme program, který se jen tak nevidí. Myšlenka přitom zůstává stejná. Být lidem nablízku a užívat si společných chvil,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.

   
 • Kraj Vysočina odmítá zrušení zastávky rychlíkových spojů v železniční stanici Křižanov (4.7.2016)
  Libor Joukl: Jízdní řád vlaků zůstává zatím stejný. Hustotu spojů ohrožují státní škrty

  V minulých dnech byl zveřejněn návrh jízdních řádů pro železniční dopravu na období 2016/2017. V návrhu jízdního řádu je obsažena na trati č. 250 pro region nepřípustná změna, která spočívá v předem nekomunikovaném zrušení zastavování rychlíkových spojů v železniční stanici Křižanov. Kraj o této skutečnosti nebyl do dnešního dne informován. Takto arogantní chování Ministerstva dopravy vůči cestujícím a dále také vůči regionální a místní samosprávě, není možné tolerovat. Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek důrazně žádá příslušné ministerstvo o vysvětlení a okamžité přehodnocení tohoto neopodstatněného zásahu do jízdního řádu. Objednatelem dálkové rychlíkové dopravy je Ministerstvo dopravy, kraje objednávají dopravu regionální.

   
 • Putovní výstava třebíčských betlémů bude k vidění v Dolním Rakousku (4.7.2016)
  Betlém

  Muzeum Vysočiny Třebíč spolupracuje od letošního roku s Muzeem betlémů v dolnorakouském Vösendorfu (předměstí Vídně). Partnerství se datuje od dubna, kdy pracovníci tohoto muzea přijeli na exkurzi do depozitáře Muzea Vysočiny Třebíč, a na následných setkáních se domluvili na výměně výstav dokumentujících nejlepší výtvory betlémářství, které mají obě oblasti k dispozici.

   
 • Radní Petr Krčál předal vysvědčení a diskutoval s poskytovateli sociálních služeb (4.7.2016)
  Krajský radní Petr Krčál při oslavách výročí DS Mitrov

  V rámci svých pravidelných cest po regionu zavítal ve čtvrtek 30. června krajský radní Petr Krčál na Bystřicko. Nejprve navštívil Vyšší odbornou školu a Střední odbornou školu v Bystřici nad Perštejnem. Setkal se s jejím vedením a studentům školy, jejímž zřizovatelem je Kraj Vysočina, předal vysvědčení. „Važte si vzdělání, které se vám dostává a které v budoucnu zúročíte. Důležitá je v tomto případě i praxe, na kterou škola klade důraz a díky které budete mít snazší vstup na pracovní trh,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.

   
 • Tečku za prezidentskou návštěvou udělali občané v Bystřici nad Pernštejnem (2.7.2016)

  Třídenní program prezidenta České republiky Miloše Zemana na Vysočině skončil. Poslední den jeho návštěvy bylo připraveno setkání se zemědělci v Nové Vsi u Nového Města na Moravě, návštěva Bystřice nad Pernštejnem a krátká prohlídka ekologického centra Eden. Prezident České republiky po zakončení cesty pro kraji odjel na pětidenní dovolenou, kterou opět stráví na Vysočině.

   
 • Prezident Miloš Zeman v třebíčském Alternátoru spustil chemickou reakci (1.7.2016)
  Pokus v Alternátoru

  Prezident České republiky Miloš Zeman v rámci své návštěvy Kraje Vysočina zavítal do třebíčského Alternátoru. Za asistence dvou studentek provedl efektní chemickou reakci. Tiskový mluvčí Hradu Jiří Ovčáček si nechal zapálit ruku. Oba pokusy proběhly přesně podle předem stanovaného scénáře.

   
 • Síť půjčoven jízdních kol se díky podpoře Kraje Vysočina rozrůstá (1.7.2016)
  Cyklopůjčovny

  Cyklisté na Vysočině mají možnost využít dvě nové stálé půjčovny kol ČD BIKE v železničních stanicích Třebíč a Žďár nad Sázavou. Kraj Vysočina totiž společnosti České dráhy, a.s., které celorepublikovou síť cyklopůjčoven pod označením ČD BIKE provozují a rozvíjejí, poskytl dotaci ve výši 150 tisíc korun a přímo se tak podílel na vybavení a následném otevření nových půjčoven. „Hlavním cílem projektu je zvýšení potenciálu ekologické dopravy a dostupnosti turistických atraktivit v regionech. Podobný záměr máme i v Kraji Vysočina. Navíc rozšíření a zkvalitnění nabídky doprovodných služeb pro cykloturistiku je v souladu se Strategií rozvoje cykloturistiky a cyklodopravy v Kraji Vysočina, a proto jsme se rozhodli cyklopůjčovny podpořit,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Cyklistický peleton letošní Klimatour vítalo přes 400 žáků (1.7.2016)
  Klimatour

  Třídenní ekologická cykloštafeta, která se letos v Kraji Vysočina jela už po páté, po cestě navštívila základní a mateřské školy na Pelhřimovsku a Jihlavsku. Do letošního ročníku Klimatour se zapojilo více jak 400 žáků v Kraji Vysočina. Akce, která se uskutečnila pod záštitou radního pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martina Hyského a náměstka hejtmana pro oblast dopravy a majetku kraje Libora Joukla, přilákala rekordní počet mladých zájemců.

   
 • Lesníci na Vysočině se opět mohou s žádostmi o finanční příspěvky obracet na stát (1.7.2016)
  Les

  Finanční příspěvky na hospodaření v lesích bude opět poskytovat stát. Od 1. července letošního roku mohou vlastníci lesů znovu žádat příspěvky na hospodaření v lesích od státu, a to na práce, které zahájily nejdříve 1. července 2016. Žádosti bude přijímat krajský úřad.

   
 • 13 miliard korun investováno na území Kraje Vysočina díky ROP Jihovýchod (1.7.2016)
  Regionální rada

  Regionální operační program Jihovýchod proplatil poslední evropské peníze projektům na Vysočině a jeho fungování po téměř deseti letech pomalu končí. Během jeho realizace bylo schváleno 932 projektů z toho 322 na Vysočině a 70 v Jihlavě. Celkový objem financí, investovaných na území Kraje Vysočina, je více než 13 miliard korun. Z toho na území města Jihlavy se realizovaly projekty za tři miliardy korun.

   
 • Senioři v Pelhřimově si užili den plný zábavy a příjemných setkání (1.7.2016)
  Senioři

  Zhruba pět desítek hostů z Pacova, Pošné, Proseče u Pošné, Proseče Obořiště a Humpolce přivítali v úterý 21. června dopoledne v pelhřimovském domově pro seniory. Konal se tady totiž kulturně společenský den, při kterém se obyvatelé domovů pro seniory každoročně scházejí a užívají si příjemná setkání i zajímavý program. Součástí slavnostního dne byla i mše, kterou sloužil vikář Jaromír Stehlík.

   
 

Zobrazeno je 11 z celkem 51 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3-  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2016 > Tiskové zprávy - červenec 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 81241

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek