Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Tiskové zprávy - říjen 2008

 
 
 • Na výstavbu a rekonstrukci domovů pro seniory získá Vysočina od státu přes 150 milionů korun (13.10.2008)

  Už v příštím roce se rozběhnou dvě velké stavby domovů důchodců, které by měly zvýšit úroveň a kvalitu poskytování péče o seniory v našem kraji. Díky připravenosti projektů a aktivnímu přístupu kraje Vysočina, magistrátu města Jihlavy a investora se na tyto stavby podaří získat od Ministerstva práce a sociálních věcí dotaci ve výši 163 milionů korun. Konkrétně jde o realizaci novostavby domovů pro seniory ve Velkém Meziříčí a Stříbrné terasy v bývalém areálu jihlavské Tesly.

   
 • Sladká královna Vysočiny - jihlavská cukrářka Marie Homolová (10.10.2008)
  Homolova

  Už třetí generace rodiny Homolů cukraří v Jihlavě. Na začátku již téměř dvacetileté rodinné tradice bylo rozhodnutí rodiny založit cukrárnu - v Jihlavě U brány. Tradici odstartovala Marie Homolová, která dnes obdržela od Společenstva cukrářů ČR Řád sv. Ambrože 1. třídy s řetězem. "Jde o výjimečné ocenění za celoživotní přínos svému oboru," uvedl Květoslav Hvězda, prezident Společenstva.

   
 • Vysočina má svou první pytlovačku písku (10.10.2008)
  pytlovacka

  Stroj na pytlování písku za téměř čtyři sta tisíc korun pořídil letos kraj Vysočina a dnes byl slavnostně předán do užívání Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina v Havlíčkově Brodě. Jeho darování hasičskému záchrannému sboru schválili začátkem října na svém jednání krajští zastupitelé. Hasičům na Vysočině pomůže automatická balička písku především při stavění hrází v případě povodní.

   
 • Generální ředitel České pošty Petr Sedláček: Pobočky České pošty na malých obcích zůstávají (9.10.2008)
  posta

  Pobočky České pošty na malých obcích zůstávají. Informaci dnes v Jihlavě potvrdil generální ředitel České pošty Petr Sedláček. "Neodsouhlasím jakoukoli změnu, pokud nebudu vědět, ze došlo k dohodě mezi Českou poštou a samosprávou obce. Zakázal jsem zrušit jakoukoli pobočku pošty nebo měnit způsob poskytování služeb, aniž by byla vzájemná shoda obou stran. Nebudeme nikomu nic diktovat, chceme být partnery," uvedl při setkání se starosty Vysočiny, kterým hrozilo, že v jejich obci pošta končí, Petr Sedláček. „V tuto chvíli Česká pošta analyzuje, jaké další služby lze na pobočky umístit, tak aby bylo možné ovlivnit jejich výnosy. Nabízí se větší kvalita a rozsah služeb a spolupráce mezi poštou a jednotlivými obcemi,“ uvedl ministr vnitra Ivan Langer.

   
 • Ministr vnitra zkontroloval přípravy na rozjezd územního ředitelství Policie ČR na Vysočině (9.10.2008)
  langer

  Ministr vnitra Ivan Langer navštívil 9. října kraj Vysočina. Jeho první kroky směřovaly do budoucího sídla krajského ředitelství Policie ČR na Vysočině. Od ledna 2009 by měl začít platit nový zákon o policii, který upraví fungování krajských ředitelství Policie ČR v krajích, které dosud krajskou strukturu postrádaly - tedy i na Vysočině. "V roce 2009 bude start této části reformy a podle stavu připravenosti v jednotlivých krajích, nejpozději však v roce 2012, bude fungovat čtrnáct územních ředitelství policie," nechal se slyšet ministr vnitra Langer.

   
 • Ministr předal automobily a zásahové komplety dobrovolným hasičům (9.10.2008)

  Dva automobily a padesát ochranných oděvů a zásahové obuvi předal ve čtvrtek 9. října 2008 ministr vnitra České republiky Ivan Langer dvanácti jednotkám dobrovolných hasičů z kraje Vysočina. Automobily a zásahové komplety složené z blůzy, kalhot a bot převzali velitelé sborů dobrovolných hasičů spolu se starosty vybraných obcí. Slavnostního předání se zúčastnil kromě ministra vnitra MUDr. Mgr. Ivana Langera a jeho náměstka pro vnitřní bezpečnost Ing. Jaroslava Salivara, také hejtman kraje Vysočina RNDr. Miloš Vystrčil, starosta krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska František Grubauer a ředitel HZS kraje Vysočina Ing. Drahoslav Ryba.

   
 • KRAJ VYSOČINA POTŘEBUJE INVESTORY PRO 630 BROWNFIELDŮ (9.10.2008)

  STATISTIKA: OD ZEMĚDĚLSTVÍ K OBČANSKÉ VYBAVENOSTI

  Až šest set třicet opuštěných JZD, průmyslových areálů nebo objektů pro občanskou vybavenost jako jsou zrušené kulturní domy nebo dávno zapomenuté samoobsluhy potřebují nalézt nového investora na Vysočině. Obce nebo podnikatelé na ně přitom mohou od Evropské unie a z národních zdrojů čerpat dotace v celkové výši několika desítek miliard korun. Jak granty získat a co regenerace brownfieldů přináší? To bylo téma již šestého ze série seminářů agentury CzechInvest, které se postupně konají ve všech krajích České republiky. Účast na nich je bezplatná a limitovaná jen kapacitou sálů. Přihlášky na www.brownfieldy.cz.

   
 • Krajský úřad získal ocenění v soutěži Chytrý úřad 2008 (7.10.2008)
  chytrý úřad

  Vydavatelství IDG ve spolupráci s časopisem Business World připravilo v letošním roce již 3. ročník soutěže „Chytrý úřad“. Základní myšlenkou soutěže je představit zajímavé řešení IT projektů v obcích, městech či krajích z hlediska způsobu řešení projektů, použitých technologií, využití finančních prostředků a přínosů, a to bez ohledu na rozsah projektů. Do letošního ročníku se přihlásilo 25 projektových studiích. Krajský úřad kraje Vysočina se přihlásil do soutěže s „Portálem strategického řízení úřadu“, který slouží jako podpora strategického řízení úřadu a systematicky uspořádaný zdroj informací pro všechny zaměstnance.

   
 • Náměšťská letecká základna zahájila smíšený provoz (7.10.2008)
  nástup

  Letecká základna v Náměšti nad Oslavou zahájila 6. října 2008 oficiálně smíšený provoz proudových letounů L-39 Albatros a vrtulníků Mi-24/35. Nejmodernější vojenská letecká základna prošla v posledních letech modernizací za více než tři miliardy korun. Koncem léta se sem - na Vysočinu - na základě rozhodnutí vlády přestěhovala část elitní vrtulníhové letky z Přerova. V současné době letiště zaměstnává více než tisícovku lidí.

   
 • Vyšla kniha Slavné vily kraje Vysočiny (6.10.2008)
  vily

  Vznik, osudy a současný stav více než pěti desítek vilových staveb, jež vznikaly v posledních třech staletích, líčí kniha Slavné vily kraje Vysočina. Její křest se konal v Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě při zahájení stejnojmenné výstavy. Každé ze staveb je věnována samostatná kapitola doprovázená archivními fotografiemi, plánky i současnými snímky. Podle autorů jen málokterá z vil je na seznamu nemovitých památek, některým tak hrozí nenávratné stavební zásahy.

   
 • Roční bilance Bezpečnostní rady kraje (6.10.2008)

  Bezpečnostní rada kraje zasedala během let 2005 – 2008 celkem 18krát. Pět zasedání svolal hejtman kraje Vysočina jako reakci na mimořádné události. Průměrná účast členů na zasedání byla 90,55%. Ve čtyřletém období bylo projednáváno celkem 125 bodů programu a bylo přijato 114 usnesení. K řešení mimořádných situací bylo přijato a splněno19 doporučení.

   
 • Bezpečnostní rada kraje projednala Plán zimní údržby komunikací kraje Vysočina (6.10.2008)

  Letos již třetí pracovní zasedání bezpečnostní rady kraje mělo na programu jednání mimo jiné zpracování Plánu zimní údržby komunikací kraje Vysočina před nastávající zimou. Kraj je vlastníkem silnic II. a III. tříd o celkové délce 4 575 km.

   
 • Hejtman jednal s ministrem vnitra. Naděje, že pobočky České pošty na Vysočině zůstanou, vzrostla. (3.10.2008)

  Po týdnech nejistoty, protestů a pocitu bezmoci se dostává obcím na Vysočině naděje, že pobočky České pošty na Vysočině zůstanou v dosavadní podobě. Hejtmanovi Miloši Vystrčilovi se dostalo od ministra vnitra ČR Ivana Langera ujištění, že ministerstvo vnitra jako zřizovatel České pošty v žádném případě nepodpoří žádnou změnu, která by vedla ke snížení kvality služeb České pošty na malých obcích.

   
 • Tiskové informace k situaci ve Světlé nad Sázavou (3.10.2008)

  Kraj Vysočina je připraven v případě nutnosti operativně upravit vedení linek základní dopravní obslužnosti v regionu a jízdní řády. Reaguje tak na možnost přesunu pracovních sil ze skláren Sklo Bohemia ve Světlé nad Sázavou k zaměstnavatelům v jiných lokalitách. Samotná Světlá se svým nejbližším okolím pochopitelně nemůže nabídnout dostatek volných míst pro případ, že by byl ukončen pracovní poměr velkého počtu zaměstnanců skláren.

   
 • Odpadové hospodářství v praxi (3.10.2008)
  kontejnery

  V období duben – červen a v září letošního roku provedla společnost FI Konsult s.r.o. sérii školení pro členy zastupitelstev samospráv a pracovníky úřadů v odpadovém hospodářství zaměřené na praktické zkušenosti řešení problémů komunálního odpadového hospodářství obcí, městysů a měst.

   
 • Seniorům v Humpolci se zpříjemní odpočinek (3.10.2008)
  DD Humpolec

  V zahradě Domova důchodců v Máchově ulici v Humpolci byl vybudován nový odpočinkový objekt za 1,5 milionů korun. Jedná se o průchozí dvůr se dvěma protilehlými dřevěnými branami, mezi nimiž jsou zrcadlově umístěny zahradní pergoly, dva přístřešky a prostor s krytým ohništěm a krbem. Objekt je určen pro odpočinek a setkávání klientů domova důchodců

   
 • První ocenění převzali nejvyšší vyznamenání kraje Vysočina (2.10.2008)
  medaile

  Historicky prvních devět osobností kraje Vysočina převzalo z rukou členů Rady kraje Vysočina a předsedy Senátu Přemysla Sobotky nejvyšší ocenění kraje Vysočina.

   
 • Návštěva předsedy Senátu Přemysla Sobotky na Vysočině (2.10.2008)
  Přemysl Sobotka

  Na dvoudenní pracovní návštěvu zavítal na Vysočinu 30. září a 1. října 2008 předseda Senátu Parlamentu České republiky Přemysl Sobotka. Cílem jeho cesty byla Jihlava, Polná a Žďár nad Sázavou.

   
 • Pozvánka na seminář: Brownfields – problém i příležitost (2.10.2008)

  V úterý 7. října od 12:30 proběhne v prostorách kongresového sálu Krajského úřadu kraje Vysočina seminář na téma Brownfieldy, který pořádá Agentura na podporu podnikání Czechinvest v součinnosti s Krajským úřadem kraje Vysočina. Vzhledem k tomu, že závažnost problematiky brownfileds plošně zasahuje do mnoha oblastí, je program semináře sestaven tak, aby účastníky seznámil obecně s tematikou brownfields, nabídl možnosti řešení a shrnul přehled financování z evropských a národních zdrojů.

   
 

Zobrazeno je 19 z celkem 39 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2-  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2008 > Tiskové zprávy - říjen 2008

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 282587

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek