Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

V Kraji Vysočina má přibýt až 450 nových pracovních míst

Základní kámen
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek společně s premiérem Bohuslavem Sobotkou dnes odpoledne poklepali základní kámen nové montážní haly nadnárodní společnosti Cooper Standard Automotive. Americká firma staví v Bystřici nad Pernštejnem výrobní závod za miliardu, který lidem v regionu nabídne postupně do roku 2020 více než 450 nových pracovních míst.
 

 
 

„Děkuji všem aktérům za zrealizované kroky, které dovedly záměr výstavby nového provozu významného zaměstnavatele v Kraji Vysočina až k realitě. Cením si také značné podpory vlády a příslušných ministerstev. Společný zájem pomůže snížit nezaměstnanost v našem regionu,“ uvedl při slavnostním položení základního kamene v bystřické průmyslové zóně hejtman Jiří Běhounek.


Nový bystřický investor, který vyrábí brzdová a palivová vedení pro všechny známé evropské značky automobilek, v první etapě investuje 500 milionů korun do výstavby nové haly a jejího vybavení výrobními technologiemi. Přibližně dvě stovky nových pracovních míst tak nabídne už v příštím roce. Investici v obdobném rozsahu plánuje společnost vynaložit i v dalších letech a do roku 2020 v Bystřici nad Pernštejnem dát práci přibližně 450 zaměstnanců na pozemcích o rozloze 80 tisíc metrů čtverečních. Už nyní Cooper Standard Automotive působí na Vysočině, v závodě ve Žďáře nad Sázavou zaměstnává bezmála tisíc pracovníků.


Návštěvu Kraje Vysočina zahájil dnes premiér Bohuslav Sobotka na 22. základně vrtulníkového letectva v Sedleci u Náměšti nad Oslavou, kde jednal o činnosti základny i o aktuálním stavu letecké techniky. Hejtman Jiří Běhounek i starosta Náměště nad Oslavou Vladimír Měrka si pochvalovali spolupráci a soužití základny s okolím. „Základna významně přispívá k socioekonomickému rozvoji regionu,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek.


Pracovní den v Kraji Vysočina zakončí na hradě Pernštejn, kde bude za účasti ministra kultury Daniela Hermana a zástupců Národního památkového ústavu hlavním tématem podpora kultury a kulturních památek. 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 26.7.2016 / 26.7.2016

Počet návštěv: 8900
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek