Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Vysočinu dnes navštívil náměstek ministra pro místní rozvoj Milan Půček

 

 
 

Náměstek ministra pro místní rozvoj strávil celý den na Vysočině. Dopoledne navštívil město Třebíč, kde se setkal se zástupci řídícího výboru Integrovaného plánu rozvoje města. Starosta města Ivo Uher představil rozvojové záměry, kterými se město bude ucházet o zdroje z Evropské unie. Zajímavá byla ukázka potenciálních projektů v terénu. Cesta pokračovala do Telče, kde proběhlo setkání se zástupci samosprávy, Národního památkového ústavu, Masarykovy Univerzity a Českého vysokého učení technického. Představen byl záměr Telč – Živá učebnice kultury, historie a vzdělávání. Pan náměstek se setkal též se zástupci statutárního města Jihlava, kde byl přivítán náměstkem primátora Radkem Vovsíkem.

 

V podvečer proběhlo jednání pana náměstka a jeho doprovodu s představiteli rady kraje a krajského úřadu. Kromě hejtmana kraje Jiřího Běhounka a jeho prvního náměstka Vladimíra Novotného s náměstkem ministra diskutoval radní pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský, za úřad pak ředitel Zdeněk Kadlec, ředitel sekce pro rozvoj regionu Martin Černý a vedoucí odboru územního plánu a stavebního řádu Jan Strejček.

 

O čem se jednalo? O ničem menším, než o otázkách podstatných pro další rozvoj Vysočiny.

 

Zcela zásadními tématy byly zkušenosti se strukturálními fondy Evropské unie, v této souvislosti byly diskutovány některé právní problémy, ale také názory na budoucnost kohezní politiky včetně otázky případné změny hranic územních celků NUTS II. Jde totiž o to, zda Vysočina díky přidružení k „bohatšímu“ Jihomoravskému kraji nepřijde v příštím plánovacím období o evropské dotace. Předmětem diskuzí byl však nejen regionální operační program, ale také tzv. integrovaný operační program. Zajímavá debata se rozvinula o procesu přijímání Politiky územního rozvoje ČR 2008. K návrhu dokumentu Vysočina podala několik připomínek, z nichž některé přerostly v rozpory mezi rezorty. Jedním z nich je prozatím nesouhlas ministerstva životního prostředí s rozvojem jaderné energetiky, dalším je negativní postoj kraje k záměru vybudovat možná právě na Vysočině trvalé hlubinné úložiště radioaktivního odpadu, sporné otázky se týkají záměru vybudovat vysokorychlostní železniční trať.

 

Účastníci schůzky se dotkli spolupráce ministerstva s kraji i s Asociací krajů ČR, stávající i připravované legislativy vztahující se rezortu a dalších otázek. Spolupráce mezi MMR ČR a krajem Vysočina byla hodnocena velmi pozitivně. Shoda byla prezentována především v oblasti potřeby společně bránit ministerstvu životního prostředí v prosazování politiky orientované pouze ekologicky, nerespektující ostatní oprávněné zájmy veřejnosti. Tato politika mnohdy omezuje nejen rozvojové aktivity, ale často paradoxně i samotné zlepšování kvality životního prostředí pro obyvatelstvo.

 

Více informací:

Zdeněk Kadlec, ředitel Krajského úřadu kraje Vysočina

Tel.: 564 602 250, kadlec.z@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 21.1.2009 / 21.1.2009

Počet návštěv: 32102
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Další informace

 
  • Vysočina fandí kultuře
  • Zlatá jeřabina
  • Skutek roku
  • Muzeum4U
  • Fond Vysočiny
  • OPVK
  • Interreg
  • Zdravý kraj
  • CzechPoint
  • Vysočina - regionální produkt
  • ROP Jihovýchod
  • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek